X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Majka Jeżowska dała się przekonać, że ma bajkowy głos

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 16:24
- Zawsze idę za aranżacjami, a te - absolutnie amerykańskie, filmowe, piękne - zrobił Tomek Filipczak - o pracy nad nową płytą opowiada Majka Jeżowska.
Audio
  • Majka Jeżowska nową płytą oswaja muzykę filmową (Muzyczna Jedynka)
- Tadeusz Mieczkowski jest katem jako realizator dźwięku, w niektórych utworach miałam bardzo trudne zadanie - opowiada Majka Jeżowska o pracy nad filmową płytą
- Tadeusz Mieczkowski jest katem jako realizator dźwięku, w niektórych utworach miałam bardzo trudne zadanie - opowiada Majka Jeżowska o pracy nad filmową płytąFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Najwięcej czasu zajął artystce wybór utworów na płytę "Majka Jeżowska Symfonicznie". - Bajkowych, familijnych piosenek z filmów amerykańskich jest bardzo dużo, ale większość z nich to ballady o miłości. A przecież muszę z nich też zbudować koncert, który nie może być nudny - podkreśla wokalistka. Na krążku więc różnorodność rytmów zapewniają utwory z takich obrazów, jak "Pinokio", "Mała Syrenka", czy"Księga dżungli". 

Ale płyta nie powstałaby, gdyby nie upór pewnego mężczyzny... Majka Jeżowska zdradza też, który utwór będzie największym zaskoczeniem, a także jaką piosenką doprowadziła syna do łez.

Artystka mówi o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową i specjalnych lekcjach, które pobierała przed przystąpieniem do nagrań. Zdradziła datę premiery oraz szczególną dedykację krążka i zaprezentowała pierwszy z nowych utworów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Majka Jeżowska (woklaistka, kompozytorka)

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 13.13

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Majka Jeżowska: nie jestem królową piosenki dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 16:07
- Piosenkę można nazwać dziecięcą, gdy jest wykonywana przez dzieci. Ja już dzieckiem dawno nie jestem, śpiewam natomiast piosenki dla najmłodszych - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska: Pharrell Williams jest muzycznym fenomenem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 21:58
Jego piosenka "Happy" poruszyła miliony serc i dała radość ludziom pod każdą szerokością geograficzną. - Pokaż mi drugi taki utwór ostatniej dekady. Nie ma czegoś takiego - mówiła Majka Jeżowska.
rozwiń zwiń