Majka Jeżowska dała się przekonać, że ma bajkowy głos

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 16:24
- Zawsze idę za aranżacjami, a te - absolutnie amerykańskie, filmowe, piękne - zrobił Tomek Filipczak - o pracy nad nową płytą opowiada Majka Jeżowska.
Audio
  • Majka Jeżowska nową płytą oswaja muzykę filmową (Muzyczna Jedynka)
- Tadeusz Mieczkowski jest katem jako realizator dźwięku, w niektórych utworach miałam bardzo trudne zadanie - opowiada Majka Jeżowska o pracy nad filmową płytą
- Tadeusz Mieczkowski jest katem jako realizator dźwięku, w niektórych utworach miałam bardzo trudne zadanie - opowiada Majka Jeżowska o pracy nad filmową płytąFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Najwięcej czasu zajął artystce wybór utworów na płytę "Majka Jeżowska Symfonicznie". - Bajkowych, familijnych piosenek z filmów amerykańskich jest bardzo dużo, ale większość z nich to ballady o miłości. A przecież muszę z nich też zbudować koncert, który nie może być nudny - podkreśla wokalistka. Na krążku więc różnorodność rytmów zapewniają utwory z takich obrazów, jak "Pinokio", "Mała Syrenka", czy"Księga dżungli". 

Ale płyta nie powstałaby, gdyby nie upór pewnego mężczyzny... Majka Jeżowska zdradza też, który utwór będzie największym zaskoczeniem, a także jaką piosenką doprowadziła syna do łez.

Artystka mówi o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową i specjalnych lekcjach, które pobierała przed przystąpieniem do nagrań. Zdradziła datę premiery oraz szczególną dedykację krążka i zaprezentowała pierwszy z nowych utworów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Majka Jeżowska (woklaistka, kompozytorka)

Data emisji: 9.12.2015

Godzina emisji: 13.13

asz/ag

Czytaj także

Majka Jeżowska: nie jestem królową piosenki dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 16:07
- Piosenkę można nazwać dziecięcą, gdy jest wykonywana przez dzieci. Ja już dzieckiem dawno nie jestem, śpiewam natomiast piosenki dla najmłodszych - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska: Pharrell Williams jest muzycznym fenomenem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 21:58
Jego piosenka "Happy" poruszyła miliony serc i dała radość ludziom pod każdą szerokością geograficzną. - Pokaż mi drugi taki utwór ostatniej dekady. Nie ma czegoś takiego - mówiła Majka Jeżowska.
rozwiń zwiń