"Lulabajki" - z szacunku dla małego słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:47
- Ten koncert to wypadkowa tego, co robimy na co dzień, wszystkich naszych doświadczeń. Traktujemy to jako muzykę dla wszystkich, która z szacunkiem traktuje małego słuchacza - mówi Tomasz Krzyżanowski, współtwórca "Lulabajek".
Audio
  • Dominika Krzyżanowska, Tomasz Krzyżanowski i Kuba Pałys o płycie "Lulabajki" (Muzyczna Jedynka)
 W spotkania z dzieciakami trzeba być od początku do końca szczerym i wyjść do nich z czymś absolutnie żywym - mówi Dominika Krzyżanowska
– W spotkania z dzieciakami trzeba być od początku do końca szczerym i wyjść do nich z czymś absolutnie żywym - mówi Dominika KrzyżanowskaFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Najpierw, w grudniu 2013 roku, w Teatrze Muzycznym w Łodzi premierę miało przedstawienie "Lulabajki" przygotowane przez artystów związanych z Teatrem Chorea. Dwa lata później ukazała się również, pod tym samym tytułem, płyta. Z inspiracji wierszami polskich poetów (m.in. Adama Asnyka i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego) powstały wzruszające historie o bąkach i biedronkach, lunatykach, nocnych markach, marzeniach, przyjaźni, miłości i naturze.

- Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że to są tylko kołysanki, jakieś wieczorne, opowiedziane przed snem historie, ale my postanowiliśmy tę krainę poszerzyć. Nie tylko na piosenki o śnie, ale również o różnych fantazyjnych krainach, sytuacjach, uczuciach i emocjach – tłumaczy Dominika Krzyżanowska, reżyserka spektaklu.

Koncertom "Lulabajek" towarzyszy przepiękna wizualna oprawa. O szczegółach opowiada w audycji Kuba Pałys, współautor projektu. Na wydanej pod patronatem radiowej Jedynki płycie śpiewa Natalia Przybysz. Lista towarzyszących jej muzyków jest długa...

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Dominika Krzyżanowska (reżyserka spektaklu "Lulabajki), Tomasz Krzyżanowski (kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Chorea), Kuba Pałys (klawiszowiec, trener wokalny)

Data emisji: 4.01.2016

Godzina emisji: 13.22

pg/tj

Czytaj także

Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:02
- To bardzo miłe, kiedy można przekuć swoją popularności na pomoc potrzebującym - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybora dzieciom. "Piotruś Pan" uczy wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 17:57
- Pan Jeremi był niezwykle lapidarny, stąd jego duża rezerwa, gdy zaproponowaliśmy mu napisanie libretta do "Piotrusia Pana" - wspomina Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń