Bogusław Morka: czuję się artystą spełnionym

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 16:39
- Przez tych 30 lat miałem okazję występować na wielu polskich oraz zagranicznych scenach i śpiewać różne partie operowe, operetkowe, musicalowe, czy też piosenki filmowe wielkich mistrzów - mówi tenor.
Audio
  • Bogusław Morka o spełnieniu zawodowym, koncertach z kolędami i pastorałkami oraz nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Bogusław Morka
Bogusław MorkaFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Bogusław Morka świętuje 30-lecie pracy artystycznej. W czasie swej bogatej kariery miał przyjemność współpracować z wieloma znakomitymi artystami. - W 1992 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpiłem w duecie z Plácido Domingo. Śpiewałem też ze znakomitą gruzińską sopranistką Hasmik Papian i – to w zeszłym roku - z Argentyńczykiem José Curą - wymienia gość "Muzycznej Jedynki".

Jubilat wcale nie zamierza zwalniać tempa i w najbliższym czasie da kilka koncertów kolęd i pastorałek.  - Tej pracy wciąż jest dużo, z czego ogromnie się cieszę - podkreśla śpiewak operowy. A już niebawem ukaże się płyta Bogusława Morki zatytułowana "Music of the world"...

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Bogusław Morka (tenor)

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 13.38

pg/mc

Czytaj także

Bogusław Morka: ludzie pragną frywolności operetki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 14:00
- Opera i operetka były, są i będą. Ostatnio pokazało się dużo tandety. Trzeba to wyrugować – ocenia Bogusław Morka, który świętuje 30-lecie swojej działalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Kurzak i słodki smak "Napoju miłosnego"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 16:31
– To jeden z najlepszych spektakli w historii wystawiania tej opery – mówiła sopranistka o przedstawieniu "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego w Operze Paryskiej.
rozwiń zwiń