Grażyna Auguścik: utwór z repertuaru Ewy Demarczyk to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:18
- Nie mogę doczekać się konfrontacji z publicznością nowego projektu, z Andrzejem Jagodzińskim przygotowujemy polskie piosenki lat 50. i 60. XX wieku w nowych aranżacjach. Płyta będzie piękna, ale koncert ryzykowny - mówi wokalistka.
Audio
  • Grażyna Auguścik zaprasza na koncerty w styczniu i lutym oraz zapowiada nowy album (Muzyczna Jedynka)
Grażyna Auguścik w studiu Jedynki
Grażyna Auguścik w studiu JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Prócz tytułowego utworu "Szeptem do mnie mów" czy równie znanych "Kasztanów" na płycie, która ukaże się w maju tego roku, Grażyna Auguścik zaśpiewa piosenkę "Skrzypek Hercowicz" z repertuaru Ewy Demarczyk. - Odważyliśmy się zagrać ten utwór, a także "Był taki ktoś", "Jeszcze poczekajmy", "Jesienny pan" - ujawnia wokalistka nucąc kolejne fragmenty. 

Słuchaczom oczekiwanie na krążek umilą koncerty, podczas których Grażyna Auguścik i trio Andrzeja Jagodzińskiego zagrają nowy materiał. - To nie będzie show, a raczej relaksujący wieczór. Te piosenki mają innego typu energię - zapowiada artystka.

Koncerty w składzie Grażyna Auguścik & Jagodziński Trio odbędą się 25 stycznia i 1 lutego w Warszawie. Między tymi dwoma wydarzeniami Grażyna Auguścik występować będzie - także w Polsce - z Paulinho Garcią. Ale co mają z tym wspólnego ks. Jan Twardowski, Mietek Szcześniak i The Beatles? I dlaczego między wokalistką a Andrzejem Jagodzińskim pojawił się temat końca życia? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Grażyna Auguścik (wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 13.15

asz/tj

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: mam w sobie nutę ludową

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 18:20
- Muzyka, którą wybraliśmy, powstała do 1954 roku. W tym okresie Lutosławski inspirował się muzyką ludową. Mi też jest ona szczególnie bliska - mówi o nowej płycie Grażyna Auguścik.
rozwiń zwiń