Andrzej Korycki: naszym skarbem jest publiczność

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 23:18
- Naszym największym skarbem jest publiczność, która jest niezwykle oddana. To dlatego wyciągamy gitary z futerałów - mówi piosenkarz Andrzej Korycki.
Audio
  • Dominika Żukowska i Andrzej Korycki opowiadają o szantach, swoich inspiracjach i planach koncertowych (Muzyczna Jedynka)
Dominika Żukowska i Andrzej Korycki
Dominika Żukowska i Andrzej KoryckiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, znani z piosenek szantowych oraz znakomitych interpretacji utworów Bułata Okudżawy, potrafią podbić serca widowni bez konferansjerów i orkiestry. Wystarczą dwie gitary i dobry repertuar. W tym miesiącu będzie ich można usłyszeć na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie. - Najmniej koncertów szantowych czy żeglarskich jest nad wodą. Zawsze mówię, że z tęsknoty za falami żeglarze śpiewają na południu Polski, a ci, którzy mają wodę pod dostatkiem nie odczuwają tego braku - mówi wokalistka Dominika Żukowska.

W poniedziałek 29 lutego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie odbędzie się koncert piosenek Bułata Okudżawy z udziałem Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą m.in.: Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Ewa Dałkowska, Wojciech Malajkat, Marian Opania.

W programie mówiliśmy o tym, jakie utwory będzie można usłyszeć na koncercie w Teatrze Roma, zdradziliśmy ile muzycy dają rocznie koncertów i zastanawialiśmy się dlaczego muzyka szantowa zdobyła tak dużą popularność w naszym kraju. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Dominika Żukowska (piosenkarka, gitarzystka), Andrzej Korycki (piosenkarz, kompozytor, gitarzysta)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 13.15

sm/ag

Czytaj także

Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:02
- To bardzo miłe, kiedy można przekuć swoją popularności na pomoc potrzebującym - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sława Przybylska: czytam poezję, szukam pięknych tekstów, śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 16:00
- Ballady Okudżawy są tak bardzo lubiane, bo to mądre teksty komentujące naszą rzeczywistość, a jednocześnie na tyle ponadczasowe, że ciągle są dobrze odbierane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sława Przybylska.
rozwiń zwiń