Natalia Szroeder: "Lustra" łączą moje oblicza

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 15:04
- Jestem melancholijna i najchętniej tylko takie rzeczy bym śpiewała. Są jednak takie dni, kiedy odzywa się we mnie diabeł i lubię sobie poszaleć - mówiła w Jedynce piosenkarka.
Audio
- Uważam, że język polski jest niesamowicie śpiewny i pięknie brzmi - mówi Natalia Szroeder
- Uważam, że język polski jest niesamowicie śpiewny i pięknie brzmi - mówi Natalia Szroeder Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Jej utwór "Lustra" walczy o możliwość reprezentowania Polski na tegorocznym festiwalu Eurowizji.  - Chcieliśmy, aby miał w sobie delikatną emocję balladową, którą ja też w sobie posiadam. Beat dodał mu jednak trochę energii. Połączyliśmy dzięki temu moje dwa oblicza, utwór "Lustra" jest kompromisem pomiędzy nimi - tłumaczyła Natalia Szroeder.

Czytaj dalej
eurowizja 1200 PAP.jpg
Eurowizja 2016. Jedynka prezentuje polskich uczestników eliminacji

"Lustra" są też jedyną polskojęzyczną kompozycją w eliminacjach do sztokholmskiego konkursu - Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału eliminacji 9 spośród 88 zgłoszonych utworów. 

Z nagrania audycji można się również dowiedzieć, dlaczego Natalia Szroeder woli śpiewać po polsku niż po angielsku oraz jaki jej zdaniem powinien być utwór, żeby zrobić europejską karierę.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Natalia Szroeder

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 13.43

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Osińska: nie będzie lepszego czasu niż teraz

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 21:42
- Nie ma co za bardzo uciekać w przeszłość, ani wybiegać w przyszłość - mówiła w Jedynce artystka, która walczy o możliwość reprezentowana Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji w Sztokholmie.
rozwiń zwiń