Eurowizja 2016. Michał Szpak będzie reprezentował Polskę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 10:50
"Color Of Your Life" Michała Szpaka okazało się bezkonkurencyjne w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Piosenkarz wygrał w głosowaniu widzów, pokonując m.in. Margaret i Edytę Górniak.
Audio
  • Michał Szpak o udziale w preselekcjach do Eurowizji i piosence "Colour of your life" (Muzyczna Jedynka)
W krajowych eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpili: Taraka (In The Rain), Napoli (My Universe), Natalia Szroeder (Lustra), Dorota Osińska (Universal), Kasia Moś (Addiction), Aleksandra Gintrowska (Missing), Margaret (Cool Me Down) i Edyta Górniak (Grateful) i Michał Szpak (Color Of Your Life)
W krajowych eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpili: Taraka ("In The Rain"), Napoli ("My Universe"), Natalia Szroeder ("Lustra"), Dorota Osińska ("Universal"), Kasia Moś ("Addiction"), Aleksandra Gintrowska ("Missing"), Margaret ("Cool Me Down") i Edyta Górniak ("Grateful") i Michał Szpak ("Color Of Your Life") Foto: PAP/Marcin Obara

- "Colour of your life" ma bardzo ważne przesłanie - mówi wokalista w Jedynce w ramach spotkań z artystami, którzy ubiegali się o występ w tegorocznym konkursie.

Eurowizyjny potencjał tego utworu wokalista usłyszał już pracując nad swoją debiutancką płytą "Byle być sobą", która ukazała się w listopadzie minionego roku. - To jest spektakularna piosenka, uszyta na miarę tego konkursu. Jest także bardzo trudna i drżę za każdym razem, gdy mam ją wykonać na scenie - dodaje Michał Szpak.

Czytaj także
eurowizja 1200 PAP.jpg
Eurowizja 2016. Prezentujemy uczestników polskich eliminacji

Oprócz strony technicznej trudne jest także przekazanie emocji, jakie niesie "Color of your life". - W życiu każdego z nas pojawiają się przeszkody. Ale one nie mogą powstrzymać nas w dążeniu do celu, mamy się podnieść i iść dalej - zachęcał wokalista.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i piosenki, która będzie reprezentowała Polskę w maju na konkursie Eurowizji w Sztokholmie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Michał Szpak (wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 13.45

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Moś: polski pop ma szansę podbić Europę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:01
- Margaret, Michał Szpak i Edyta Górniak są bardziej znani, ale zobaczymy, może zdarzy się cud - mówiła artystka, której piosenka "Addiction" powalczy o prawo do udziału w tegorocznym konkursie Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Taraka chce zapytać na Eurowizji o tożsamość Europy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 15:00
- Aranżując piosenkę "In The Rain" chcieliśmy tekstu, który będzie zrozumiały dla Europejczyka ze Wschodu i Zachodu. Musiał być w miarę uniwersalny, ale w pejzażu instrumentów konflikt różnych stylów, jednoznacznie określających o co nam chodzi, musiał nastąpić – mówił Karol Kus.
rozwiń zwiń