Eugeniusz Bodo. "Sowietom nie mieścił się w głowie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 19:27
- Władze uznały, że nie może istnieć człowiek, który gra w kinie, mówi po rosyjsku, był we Francji, w Izraelu ma przyjaciół, jest obywatelem świata. Musiał być szpiegiem i zginął jak człowiek podejrzany o szpiegostwo - mówi w Jedynce Ryszard Wolański.
Audio
Kadr z serialu Bodo
Kadr z serialu "Bodo" Foto: mat. promocyjne Akson Studio

Autor biografii "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań" pierwszy ujawnił dokumenty, związane z aresztowaniem aktora przez NKWD. Aktualnie losy Eugeniusza Bodo polscy widzowie poznają dzięki telewizyjnemu serialowi z Antonim Królikowskim i Tomaszem Schuchardtem wcielającymi się w rolę śpiewającego aktora.

Słuchaj także
Bodo 663x364.jpg
"Bodo. Już taki jestem zimny drań". Czyta Emilian Kujawski

 - Bodo nie potrafił odpowiadać na pytania rodziców, którzy marzyli dla niego o zacnym zawodzie - lekarza, prawnika. On chciał być artystą! Jak do tego dążył i jak dotarł - to opowieść w serialu "Bodo"- dodaje gość Pawła Sztompke.

W swojej książce Ryszard Wolański odtworzył także kabaretowe doświadczenie Eugeniusza Bodo, które poprzedziło karierę filmową. To ważny aspekt życia tancerza i piosenkarza, o którym niewiele było przedtem wiadomo. Ale nie tylko Bodo zainteresował dziennikarza muzycznego na tyle, by poświęcić mu książkę...

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ryszard Wolański (dziennikarz muzyczny, autor książek)

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 13.30

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Wars - polski Gershwin

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 07:00
W 24. rocznicę śmierci twórcy takich niezapomnianych szlagierów takich jak "Ach śpij kochanie", czy "Miłość ci wszystko wybaczy" przypominamy rozmowę z biografem kompozytora, Ryszardem Wolańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Mankiewiczówna. Powróćmy jak za dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 20:54
- Przywróciłem Toli Mankiewiczównej żywot śpiewaczki operowej, bo nikt o tym do tej pory nie pisał - powiedział w radiowej Jedynce Ryszard Wolański, autor książki "Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Żabczyński - nie tylko amant

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 14:46
- Amanctwo wytykają mu wszyscy - mówił w Jedynce Ryszard Wolański, autor książki o Aleksandrze Żabczyńskim pt. "Jak drogie są wspomnienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od pucybuta do milionera". Fenomen Eugeniusza Bodo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 11:00
- Miał w sobie coś światowego. Na tamte czasy jego popularność była niezwykła - mówi Ryszard Wolański, autor książki "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań".
rozwiń zwiń