X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eugeniusz Bodo. "Sowietom nie mieścił się w głowie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 19:27
- Władze uznały, że nie może istnieć człowiek, który gra w kinie, mówi po rosyjsku, był we Francji, w Izraelu ma przyjaciół, jest obywatelem świata. Musiał być szpiegiem i zginął jak człowiek podejrzany o szpiegostwo - mówi w Jedynce Ryszard Wolański.
Audio
Kadr z serialu Bodo
Kadr z serialu "Bodo" Foto: mat. promocyjne Akson Studio

Autor biografii "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań" pierwszy ujawnił dokumenty, związane z aresztowaniem aktora przez NKWD. Aktualnie losy Eugeniusza Bodo polscy widzowie poznają dzięki telewizyjnemu serialowi z Antonim Królikowskim i Tomaszem Schuchardtem wcielającymi się w rolę śpiewającego aktora.

Słuchaj także
Bodo 663x364.jpg
"Bodo. Już taki jestem zimny drań". Czyta Emilian Kujawski

 - Bodo nie potrafił odpowiadać na pytania rodziców, którzy marzyli dla niego o zacnym zawodzie - lekarza, prawnika. On chciał być artystą! Jak do tego dążył i jak dotarł - to opowieść w serialu "Bodo"- dodaje gość Pawła Sztompke.

W swojej książce Ryszard Wolański odtworzył także kabaretowe doświadczenie Eugeniusza Bodo, które poprzedziło karierę filmową. To ważny aspekt życia tancerza i piosenkarza, o którym niewiele było przedtem wiadomo. Ale nie tylko Bodo zainteresował dziennikarza muzycznego na tyle, by poświęcić mu książkę...

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ryszard Wolański (dziennikarz muzyczny, autor książek)

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 13.30

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Henryk Wars - polski Gershwin

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 07:00
W 24. rocznicę śmierci twórcy takich niezapomnianych szlagierów takich jak "Ach śpij kochanie", czy "Miłość ci wszystko wybaczy" przypominamy rozmowę z biografem kompozytora, Ryszardem Wolańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Mankiewiczówna. Powróćmy jak za dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 20:54
- Przywróciłem Toli Mankiewiczównej żywot śpiewaczki operowej, bo nikt o tym do tej pory nie pisał - powiedział w radiowej Jedynce Ryszard Wolański, autor książki "Tola Mankiewiczówna. Jak za dawnych lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Żabczyński - nie tylko amant

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 14:46
- Amanctwo wytykają mu wszyscy - mówił w Jedynce Ryszard Wolański, autor książki o Aleksandrze Żabczyńskim pt. "Jak drogie są wspomnienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od pucybuta do milionera". Fenomen Eugeniusza Bodo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 11:00
- Miał w sobie coś światowego. Na tamte czasy jego popularność była niezwykła - mówi Ryszard Wolański, autor książki "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań".
rozwiń zwiń