Janusz Yanina Iwański powraca z albumem "Kręci się"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 17:00
Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina oraz współpracownik Drum Freaks i Maanamu właśnie wydał płytę "Kręci się" z zespołem 4GramY. - Zbierałem się do niej bardzo długo - przyznaje muzyk.
Audio
  • Janusz Yanina Iwański o pisaniu piosenek i płycie "Kręci się" (Muzyczna Jedynka)
Janusz Yanina Iwański podczas koncertu Oprócz Błękitnego Nieba, nic Mu dzisiaj nie potrzeba... dedykowanego pamięci Marka Jackowskiego
Janusz Yanina Iwański podczas koncertu "Oprócz Błękitnego Nieba, nic Mu dzisiaj nie potrzeba..." dedykowanego pamięci Marka JackowskiegoFoto: PAP/Grzegorz Momot

Yanina zdradza, że część piosenek z płyty "Kręci się" powstała kilka lat temu, inne napisał tuż przed wydaniem albumu. - To nie jest tak, że siadam i piszę piosenki. One się pojawiają, trzeba je złapać, a jeżeli to możliwe - od razu nagrać. Ja rejestrowałem je jako demo, żeby zachować klimat chwili- mówi.

Artysta wspomina, że komponowaniem muzyki i pisaniem tekstów zajmował się od dziecka. - Najstarsze piosenki, które mam w swoim archiwum, pochodzą z czasów, gdy miałem 10-11 lat. Śpiewałem o koloniach, o wakacjach, inspirowały mnie piosenki Niemena, Czerwonych Gitar, Tadeusza Nalepy, Niebiesko-Czarnych. Oni śpiewali po polsku do polskich dziewczyn o miłości - opowiada Yanina.

Gość Marcina Kusego opowiada także o współpracy z Muńkiem Staszczykiem, który wystąpił w tytułowym singlu "Kręci się", ale wcześniej chciał przejąć tę piosenkę dla siebie. Podobna sytuacja miała miejsce między zespołami The Beatles i Rolling Stones...

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Janusz Yanina Iwański (gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista)

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 13.15

mg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kielich" dźwiękami sięga chmur, ale nie ma odwagi by...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 18:11
- Zawsze będę kochał muzykę rockową, ale wymarzyłem sobie, by formuła mojej działalności pozostała nie do końca określona - mówi Krzysztof Kieliszkiewicz, po wydaniu drugiej solowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska: mam ochotę przywalić kilkoma energetycznymi piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 18:43
- Najbardziej kręci mnie energia, rock and roll, ocieranie się o bluesowe brzmienia, muzyka, która wypływa z trzewi - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz "Yanina" Iwański: cieszę się jak dziecko

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:00
- Singiel promujący nową płytę właściwie sam się wybrał. Piosenka "Kręci się" na koncertach wpada w ucho i ludzie od razu ją śpiewają - mówi muzyk.
rozwiń zwiń