Z prądem i pod prąd. Turlające się po świecie myśli Kovalczyka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 14:29
- Nadszedł czas, by o pewnych rzeczach zacząć mówić głośno - podkreślił w radiowej Jedynce Kovalczyk, którego nowa płyta "AUX" będzie dostępna w sklepach od 6 maja.
Audio
  • Kovalczyk wraca z nową płytą (Muzyczna Jedynka)
Paweł Kowalczyk znany jako Kovalczyk
Paweł Kowalczyk znany jako KovalczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

- AUX to jest wyjście uniwersalne w każdym sprzęcie audio. Tą płytą chciałem dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Przede wszystkim za sprawą polskich tekstów, autorstwa Michała Zabłockiego, które są przepiękne i poruszają ważne tematy - dodał artysta.

Album "AUX" promuje utwór "Turlaj się"? - Tekst tej piosenki można interpretować na wiele sposobów. To jest myśl, która turla się po świecie. Jest to myśl nie wiadomo jakiego koloru. Turla się z prądem i pod prąd. Ten tekst interpretuję także jako retrospekcję o osobie mi bliskiej, która odeszła - wyjaśnił gość Jedynki.

W nagraniu audycji można wysłuchać - premierowo - piosenki "Turlaj się", a także dowiedzieć się, gdzie nakręcono teledysk do tego utworu oraz gdzie i kiedy będzie można go posłuchać na żywo.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Kovalczyk (piosenkarz)

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 13.32

kk/tj

 

Czytaj także

"Blues na naszym placu". Adam Kulisz i jego blues po śląsku

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:06
- Ta płyta powstała w mojej głowie już bardzo dawno temu, miała być moją drugą płytą - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Adam Kulisz.
rozwiń zwiń