"Jestem" Perfectu, czyli wielki powrót

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
- To ważna płyta, bo pierwsza po reaktywacji zespołu. Mieliśmy dużo obaw, czy będzie fajnie, czy tylko nam się podoba. Siedzieliśmy nad nią trochę i okazało się, że to był wielki powrót - mówi gitarzysta Perfectu Ryszard Sygitowicz o albumie "Jestem".
Audio
  • Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz gośćmi Jedynki (Muzyczna Jedynka)
Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz w studiu Jedynki
Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta "Jestem" ukazała się po reaktywacji grupy w 1994 roku. Na album trafiło 12 premierowych piosenek. Wśród największych przebojów, które znalazły się na tym krążku, wymienić należy: "Nie daj się zabić", "Całkiem inny kraj", "Kołysankę dla nieznajomej" i "Oddech Rosji".

- Na szczęście udało się ją ponownie wydać, bo po raz pierwszy pojawiła się na rynku za sprawą firmy, który już nie istnieje. Dzięki naszej menadżerce Agnieszce Jaworskiej udało się ten album przywrócić do życia - dodaje Dariusz Kozakiewicz.

Artyści wspominają także gorący okres lat 1993-94. To czas poprzedzający powrót Perfectu na scenę. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz (Perfect)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 14.21

mp

Czytaj także

Urszula: "Biała droga" brzmi teraz ciekawiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 17:57
- W studiu inaczej się nagrywa. W tej chwili, jak gramy live, ta płyta żyje. I to jest chyba najważniejsze, że przedłużyliśmy jej życie - mówi piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Francuska miłość" - naiwny rock’n’roll od Czarno-Czarnych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 14:25
- Trzymamy się swojego klimatu, pomimo tego, że mody się zmieniają. A to R'n'B, a to dźwięki spod znaku techno przemijają, a my chcemy grać naiwnego rock’n’rolla - mówi Jarek Janiszewski z zespołu Czarno-Czarni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złota kolekcja" Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:34
- Myślę, że to bardzo ciekawa kompilacja, reprezentatywna dla tego, co z Nocną Zmianą Bluesa i ja solo robimy od 34 lat. Chociaż płyta zawiera nagrania tylko z XXI wieku - mówi w "Muzycznej Jedynce" bluesman.
rozwiń zwiń