Eurowizja 2016. Michał Szpak: konkurencja jest bardzo mocna

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 16:30
Reprezentujący Polskę Michał Szpak zakwalifikował się w czwartek do finału konkursu piosenki Eurowizji, który w sobotę odbędzie się w Sztokholmie.
Audio
  • Michał Szpak w finale "Eurowizji" (Muzyczna Jedynka)
Michał Szpak
Michał SzpakFoto: PAP/EPA/MAJA SUSLIN

W eliminacjach Polak zaśpiewał balladę "Color of Your Life".  Na scenie sztokholmskiej hali Globen Michał Szpak zaprezentował się w czerwonym fraku. Artyście towarzyszyli pianista, wiolonczelistka oraz trzy skrzypaczki.

Do głównego koncertu oprócz Polski awansowało w czwartek jeszcze dziewięć innych państw: Łotwa, Gruzja, Bułgaria, Australia, Ukraina, Serbia, Izrael, Belgia oraz Litwa. Pierwszy półfinał, w którym wybrano 10 piosenek, odbył się we wtorek.

W rozmowie z Anną Will Michał Szpak przyznał, że nie ma obecnie chwili odpoczynku. - Dziś dwie próby, jutro kolejna i finał. Jestem już nieco zmęczony, ale tak pozytywnie - powiedział.

- Konkurencja jest bardzo mocna, wszyscy jesteśmy na bardzo podobnym poziomie, trudno jest wskazać faworyta - dodał piosenkarz.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Szpak (piosenkarz)

Data emisji: 13.05.2016

Godzina emisji: 14.13

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurowizja 2016. Reprezentujący Polskę Michał Szpak awansował do finału konkursu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 12:47
W eliminacjach Polak zaśpiewał balladę "Color of Your Life". Po ogłoszeniu werdyktu w polskiej ekipie zapanował szał radości.
rozwiń zwiń