Zimowa w Opolu. Michał Mentel: liczymy na fajny odbiór

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 13:56
- Cieszymy się, że weźmiemy udział w takim wielkim wydarzeniu, że pokażemy naszą muzykę nowym słuchaczom - powiedział w radiowej Jedynce instrumentalista Michał Mentel z grupy Zimowa, która zaprezentuje się w opolskich Debiutach.
Audio
Michał Mentel
Michał MentelFoto: Wojciech Kusiński/PR

Michał Mentel przyznał, że zastanawiał się, czy Opole to jest odpowiednie miejsce dla takiego zespołu jak Zimowa, który "działa na uboczu, po cichu, po swojemu".  - Opole kojarzy się z inną muzyką. Postanowiliśmy zaryzykować, zobaczyć, co się wydarzy. Numer, który zagramy jest trochę lżejszy, bardziej przystępny. Generalnie gramy troszeczkę mroczniej, brudniej - wyjaśnił.

- Okazało się też, że zestaw artystów, który został wybrany do koncertu Debiuty, jest bardzo fajny. Fajnie będzie się pokazać w takim towarzystwie - dodał gość Jedynki.

Co Zimowa zagra na opolskiej scenie? Czego Michał Mentel spodziewa się po występie w Opolu? Wysłuchaj całej audycji.

53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej rozpocznie się 3 czerwca. Tego dnia wieczorem odbędzie się koncert Debiuty. Wezmą w nim udział: Bovska, Jóga, Kortez, Leski, Rootzmans, SALK - SALK, Antek Smykiewicz, Michał Sobierajski, Marta Zalewska, Daria Zawiałow oraz właśnie Zimowa.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Michał Mentel (instrumentalista)

Data emisji: 19.05.2016

Godzina emisji: 13.28

kk/tj

Czytaj także

Antek Smykiewicz zadebiutuje w Opolu. "Motywuje mnie trema"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 17:16
- Osoby, które słyszały moją piosenkę w radiu będą mogły mnie zobaczyć – mówił w Jedynce wokalista o swoim występie na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Sobierajski zadebiutuje w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:20
23-letni piosenkarz, kompozytor, pianista, autor tekstów i aranżacji zdobył popularność dzięki udziałowi w telewizyjnym talent show. W tym roku wystąpi w Opolu na koncercie Debiutów.
rozwiń zwiń