Skrzypaczka Katarzyna Rogalska i jej płyta "Tylko echo"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 15:32
Przeboje, które znalazły się na płycie nuciła kiedyś cała Polska. Przeboje zostały nagrane w hołdzie nieżyjącemu kompozytorowi Henrykowi Hubertusowi Jabłońskiemu.
Audio
  • Katarzyna Rogalska o swojej płycie "Tylko echo" (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Rogalska
Katarzyna RogalskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Zapewne dzięki tej płycie zostałam Osobowością Roku 2015 w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego - mówi Katarzyna Rogalska. Jak wyznaje, krążek "Tylko echo" nagrała jako hołd dla nieżyjącego kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego.

- Na płycie wykonuję przeboje, które nuciła kiedyś cała Polska, takie jak "Pierwszy siwy włos", "Zachodni wiatr", "Rozstanie z morzem" czy tytułowy utwór "Tylko echo". Publiczność na koncertach zna te piosenki i śpiewa wraz ze mną - przyznaje artystka.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Katarzyna Rogalska (skrzypaczka, wokalistka)

Data emisji: 20.05.2016

Godzina emisji: 14.38

ab/gs


Czytaj także

Katarzyna Rogalska o małżeństwie z rozsądku i śpiewaniu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 23:03
- Piosenki zapomnianego dziś kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego znałam z domu rodzinnego. Mam nadzieję, że dzięki mojej płycie "Tylko Echo" uświadomimy sobie, że wiele pięknych polskich przebojów wyszło spod jego pióra - mówi piosenkarka Katarzyna Rogalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Rogalska: odeszły piękne czasy, ale pozostają wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 14:55
Skrzypaczka i piosenkarka Katarzyna Rogalska przyszła do studia radiowej Jedynki z nagrywanymi właśnie dla TVP Polonia pastorałkami i kolędami. Opowiada również, jak doszło do nagrania płyty ze starymi polskimi przebojami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sława Przybylska: czytam poezję, szukam pięknych tekstów, śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 16:00
- Ballady Okudżawy są tak bardzo lubiane, bo to mądre teksty komentujące naszą rzeczywistość, a jednocześnie na tyle ponadczasowe, że ciągle są dobrze odbierane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sława Przybylska.
rozwiń zwiń