Nowa płyta zespołu IRA to dźwięki prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:30
Weterani polskiej sceny rockowej powracają z nową płytą. Krążek, który od 20 maja można znaleźć w sklepach, nosi tytuł "My".
Audio
  • Członkowie zespołu IRA o swojej najnowszej płycie (Muzyczna Jedynka)
Prowadzący Marcin Kusy (drugi z lewej) i muzycy zespołu IRA: Wojciech Owczarek, Artur Gadowski i Piotr Sujka
Prowadzący Marcin Kusy (drugi z lewej) i muzycy zespołu IRA: Wojciech Owczarek, Artur Gadowski i Piotr SujkaFoto: Wojciech Kusiński

Wydanie albumu zbiegło się z 30-leciem pracy artystycznej zespołu. - Mamy wrażenie, że to najfajniejsza płyta od czasów "Mojego domu", najbardziej przebojowa. To solidne, rockowe granie. Staramy się nagrywać dźwięki, które płyną z naszego serca - podsumowują goście audycji.

Muzycy wyjaśniają też, dlaczego ich płyta jest nagrywana, a nie produkowana i mówią o utworach, które nie weszły na płytę. - Nasi fani kiedyś na pewno je usłyszą - zapewniają. W audycji posłuchacie najnowszych piosenek IRY.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Artur Gadowski, Wojciech Owczarek i Piotr Sujka (muzycy zespołu IRA)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 13.20

mg/tj

Czytaj także

IRA gra akustycznie. Przywraca nadzieję i wiarę w miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 16:10
- Piosenka "Miłość" to pierwszy w naszej historii utwór, który od początku do końca został napisany jako akustyczny - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót Rezerwatu. Nowa płyta po 28 latach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 12:08
Zespół Rezerwat powstał w 1982 roku, a swoje największe triumfy święcił w latach 80. i 90. Czołową postacią grupy jest jej założyciel, wokalista, gitarzysta basowy i autor większości materiału - Andrzej Adamiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem" Perfectu, czyli wielki powrót

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
- To ważna płyta, bo pierwsza po reaktywacji zespołu. Mieliśmy dużo obaw, czy będzie fajnie, czy tylko nam się podoba. Siedzieliśmy nad nią trochę i okazało się, że to był wielki powrót - mówi gitarzysta Perfectu Ryszard Sygitowicz o albumie "Jestem".
rozwiń zwiń