"Ulicami" - Dubska otwiera się na inne brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 16:31
- "Ulicami" to nasza pierwsza płyta nagrana z producentem. Brzmi przez to nieco inaczej. Trochę więcej tu nowoczesnej elektroniki i nawiązań do soulu. Są również momenty jazzowe i popowe - mówi Dymitr Czabański z zespołu Dubska.
Audio
  • Dymitr Czabański z zespołu Dubska o płycie "Ulicami" (Muzyczna Jedynka)
Płyta Ulicami ukazała się 27 marca. Na zdjęciu Dymitr Czabański z zespołu Dubska
Płyta "Ulicami" ukazała się 27 marca. Na zdjęciu Dymitr Czabański z zespołu DubskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Główny element czwartej w dorobku grupy płyty stanowi jednak reggae, od 15 lat cecha rozpoznawcza muzyki spod znaku Dubska. Jak zapewnia Dymitr Czabański, gatunek ten nadal jest w Polsce bardzo popularny. - Pierwszymi w ogóle wykonawcami reggae w Polsce były Alibabki. Zresztą niedawno odbył się w Warszawie koncert Tribut to Alibabki, gdzie współcześni wokaliści śpiewali ich piosenki. Są festiwale w Ostródzie i Bielawie, na koncerty do nas przyjeżdżają światowe gwiazdy tego gatunku. Reggae ma się więc w Polsce dobrze - tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki".

Płyta "Ulicami" ukazała się pod patronatem Polskiego Radia. Jej producent współpracował wcześniej m.in z Pablopavo i Mariką. Kim jest? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Dymitr Czabański (zespół Dubska)

Data emisji: 2.06.2016

Godzina emisji: 14.23

pg/tj


Czytaj także

Ska i reggae. Przed Bobem Marleyem były Alibabki

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 12:46
- Tak naprawdę muzyki reggae jeszcze wtedy nie było. Bob Marley miał zaledwie 20 lat. Nie było nawet stylu reggae lecz ska. Dopiero później ska zwolniło i narodziło się reggae - tłumaczył w Jedynce Kuba Kaczmarek z zespołu The Bartenders.
rozwiń zwiń