X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Miasto/Wieś". Dawne tradycje, nowy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 16:12
- Wyciągamy strzępy tradycji, trochę folkloru, jakieś zapomniane teksty i melodie, staramy się to jakoś przenieść do czasów współczesnych, ale też przetworzyć przez naszą młodość - mówi Sławomir Narloch z Teatru Pijana Sypialnia.
Audio
  • Sławomir Narloch i Mariusz Żwierko o widowisku "Wieś/Miasto" w Studiu Koncertowym im. Lutosławskiego (Muzyczna Jedynka)
- Uważam, że teatr i to, co my robimy ma szanse wygrać z tym wszystkim, co dzisiaj jest takie kolorowe, rozbuchane i ekspresyjne - mówi Sławomir Narloch (L). Na zdjęciu z Mariuszem Żwierko (P)
- Uważam, że teatr i to, co my robimy ma szanse wygrać z tym wszystkim, co dzisiaj jest takie kolorowe, rozbuchane i ekspresyjne - mówi Sławomir Narloch (L). Na zdjęciu z Mariuszem Żwierko (P)Foto: Polskie Radio

W sobotę 11 czerwca działalność zainuguruje Niezależna Scena Polskiego Radia. Tego dnia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się spektakl "Miasto/Wieś" Teatru Pijana Sypialnia. Na scenie pojawi się aż 120 osób, oprócz aktorów również muzycy Filharmonii Pijanej Sypialni, zespół Woda na młyn oraz Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie".

- Czeka nas podróż po Lwowie, wycinanki kurpiowskie i różne tańce polskie - zdradza w radiowej Jedynce Mariusz Żwierko, choreograf widowiska.

Jaka muzyka towarzyszyć będzie spektaklowi "Miasto/Wieś", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Sławomir Narloch (Teatr Pijana Sypialnia), Mariusz Żwierko (Woda na młyn)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 13.31

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Złota kolekcja" Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:34
- Myślę, że to bardzo ciekawa kompilacja, reprezentatywna dla tego, co z Nocną Zmianą Bluesa i ja solo robimy od 34 lat. Chociaż płyta zawiera nagrania tylko z XXI wieku - mówi w "Muzycznej Jedynce" bluesman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Komeda i Urszula Dudziak na płycie winylowej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:58
- Seria "Krzysztof Komeda w Polskim Radiu" już jest bogata, a za chwilę będą się ukazywać kolejne części. Wpadłem na pomysł, że jest pewna grupa ludzi, która czeka na płyty winylowe - mówi Piotr Iwicki z Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń