Filip Łobodziński: Dylan jest jak kosmos

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 16:33
- On jest tak bogaty, że nie umiem powiedzieć, który wycinek jego twórczości lubię najbardziej. Zależnie od tygodnia czasem jest to okres chrześcijański, czasem folkowy, a innym razem elektryczny - mówi lider zespołu Dylan.pl.
Audio
  • Filip Łobodziński o zespole Dylan.pl i jego debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
- Można powiedzieć, że pierwsza płyta to będzie taki Dylan publiczny, a druga  - Dylan prywatny, intymny - mówi Filip Łobodziński
- Można powiedzieć, że pierwsza płyta to będzie taki Dylan publiczny, a druga - Dylan prywatny, intymny - mówi Filip ŁobodzińskiFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Filip Łobodziński od lat zafascynowany jest twórczością Boba Dylana. Spośród 460 piosenek amerykańskiego artysty przetłumaczył dotąd na język polski 130. W końcu postanowił spełnić swoje marzenie i zarejestrować swoje wersje tych utworów. Tak powstał zespół Dylan.pl, którego debiutancka płyta ma ukazać się w październiku 2016 roku. Na dwupłytowym wydawnictwie znajdzie się 29 piosenek.

- Kryterium było takie, że to nie mogą być wyłącznie moje ulubione piosenki, ale również tzw. hity, żeby słuchacze, którzy coś o Dylanie wiedzą, mieli się o co zaczepić, a potem dopiero wchodzić w te mniej znane im rejony - tłumaczy Filip Łobodziński.

Jak zdradza gość radiowej Jedynki, do płyty dołączone będzie również coś jeszcze. - Fajnie gdyby mogły się tam ukazać teksty, ale ponieważ jest ich bardzo dużo i często są one długie, wydawcy Dylana oczekiwaliby dość słonej zapłaty. W związku z tym książeczka pewnie nie będzie zawierała tekstów, a zamiast tego będzie esej. Negocjuję z Andrzejem Stasiukiem, żeby go napisał - opowiada muzyk i dziennikarz.

Kto jeszcze tworzy zespół Dylan.pl, jacy znani wokaliści pojawiają się gościnnie na płycie i czy Filip Łobodziński nie miał obaw sięgając po twórczość Dylana, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Filip Łobodziński (dziennikarz, tłumacz, muzyk, lider zespołu Dylan.pl)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 14.29

pg/gs

Czytaj także

Muniek Staszczyk: Boba Dylana nie da się do końca zrozumieć

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 12:25
- Jeśli ktoś nastawiał na single typu "Knockin' on heaven's door", to musiał czuć się zawiedziony - powiedział lider zespołu T.Love o występie amerykańskiego barda podczas 8. Festiwalu Gwiazd Rocka w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Olewicz: Bob Dylan jest dla mnie bogiem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 22:33
- Pokazał mi bardzo dużo, jeśli chodzi o sposób pisania i materiał, którego dotyka się w piosenkach. To wyższy absolut, do którego się odwołuję i nawet nie śmię przyrównywać - mówi autor tekstów.
rozwiń zwiń