Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
Audio
  • Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni" i recepcie na wakacyjny przebój (Muzyczna Jedynka)
Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn
Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jak przyznaje w radiowej Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, tekst tego utworu napisał pod wpływem obchodzonych niedawno 50. urodzin. - Pomyślałem, że to już ten moment, w którym mogę pokusić się o pewnego rodzaju refleksję. Ale nie jakąś arbitralną ocenę tego, gdzie żyję, kim jestem, gdzie podążam, kogo mam naokoło siebie. Wszystkiego czego się w życiu nauczyłem, nauczyłem się od ludzi. Akademicka wiedza jest interesująca, ale jeśli nie ma konfrontacji z rzeczywistością, jest nieskuteczna - podkreśla Olek Klepacz.

"Ludzie są fajni" to piosenka - jak tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki" - o tym, "że żyjemy w takim a nie innym świecie, mamy piękną i cudowną kulturę, a także tradycję, która czasami bardzo poważnie nas obciąża, ale też jest naszym skarbem, z którego możemy czerpać".

Czy Olek Klepacz ma patent na wakacyjne przeboje, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff)

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 13.33

pg/tj

Czytaj także

Olek Klepacz: muzyka była moją psychoterapią

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 10:00
- Musiałem poradzić sobie w moim życiu z etapem pod tytułem "depresja". Na szczęście odnalazłem już radość. Ważne jest to, co tu i teraz, nie warto rozmyślać o tym, co jutro, to się i tak stanie - mówił Olek Klepacz w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: mogłem zostać drugim Vivaldim

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 08:00
- Tuż po sukcesie piosenki "Lato" dostałem propozycję, żeby napisać "Jesień" i "Zimę". Odmówiłem, choć stały za tym dosyć spore pieniądze. Wytłumaczyłem, że Vivaldi napisał już "Cztery pory roku" i według mnie to bez sensu - mówił w Jedynce Olek Klepacz.
rozwiń zwiń