Kasia Kowalska: czułam, że muszę coś zmienić

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 18:00
- To jest odpowiedź na pytanie o moje milczenie. Piosenka "Aya" była dla mnie przebudzeniem. Pomyślałam, że będzie ona fajna na początek - przyznaje Kasia Kowalska.
Audio
  • Kasia Kowalska opowiada o swojej przemianie i nowej muzycznej drodze (Muzyczna Jedynka)
Kasia Kowalska opowiadała Marcinowi Kusemu m.in. o udziale w tegorocznym festiwalu w Opolu i wyzwaniach zaśpiewania utworu Sławy Przybylskiej
Kasia Kowalska opowiadała Marcinowi Kusemu m.in. o udziale w tegorocznym festiwalu w Opolu i wyzwaniach zaśpiewania utworu Sławy Przybylskiej Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Wokalistka, która po 8 latach powraca z solowym nagraniem deklaruje, że nie chce wracać już do tego, co było. - Czekałam na moment, kiedy poczuję się na tyle silna, żeby wrócić z nowymi przemyśleniami, z nowym nastawieniem do życia. Zaczęłam czuć się lepiej ze sobą, zaczęłam ćwiczyć jogę, biegać. Mam za sobą już półmaraton i maraton - mówi. 

Muzyka do utworu "Aya" była gotowa już ponad rok temu. Czemu tekst powstał dopiero niedawno? Kiedy pojawi się nowa płyta Kasi Kowalskiej? Co zainspirowało jej przemianę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Kasia Kowalska (wokalistka)

Data emisji: 12.07.2016

Godzina emisji: 13.31

gs/ei

Czytaj także

Płyta, która oddaje ducha Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:43
- Światowe Dni Młodzieży to mieszanka kultur, stylów, gatunków. I taka również jest ta płyta - mówi o nowym wydawnictwie Polskiego Radia "…teraz i po wszystkie czasy" Piotr Iwicki z Agencji Muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Klimczak powraca 20 lat po sukcesie "Aichy"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 12:00
- W tekście jest moja przygoda, ale utwór jest adresowany do wszystkich, którzy żyją w biegu, żeby stanąć z boku i zadać sobie pytanie, co naprawdę jest ważne w życiu - mówi Marcin Klimczak o piosence "Szukamy szczęścia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna odsłona serii "Polish Radio Jazz Archive"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 15:49
- Dociera do nas całkiem nowa płyta zespołu Novi Singers "My own revolution" - mówi w radiowej Jedynce Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń