X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt Arboretum, czyli muzyka ludowa i hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 14:22
- W czasach PRL-u muzyka ludowa dostała coś w rodzaju "pocałunku śmierci". Przetworzona na taneczne układy dla zespołów pieśni i tańca stała się synonimem obciachu dla całych pokoleń - mówił Jacek Górski.
Audio
  • Organizatorzy Projektu Arboretum o muzyce hybrydowej oraz o odzyskanym dziedzictwie kultury ludowej Warmii i Mazur.
Ola Turkiewicz i Robert Górski zapraszają na  festiwal z muzyką hybrydową
Ola Turkiewicz i Robert Górski zapraszają na festiwal z muzyką hybrydowąFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od trzech lat Jacek Górski, pseudonim "Wiejski", opozycjonista, działacz społeczny, reżyser i scenarzysta, organizuje koncerty i warsztaty z muzyką hybrydową pod hasłem Projekt Arboretum.

- Muzyka hybrydowa jest połączeniem rzeczy pozornie do siebie nie pasujących. W jednym utworze zamieszczamy kilka gatunków, na przykład jazz, rock, etno, dźwięki archiwalne, pieśni ludowe - wyjaśniła Ola Turkiewicz. - Surowa forma muzyki ludowej może być dziś trudna w odbiorze. Dlatego włączamy pierwotne nuty w szersze grono gatunków. W efekcie słuchacze mogą odkryć i zakochać się na nowo w muzyce ludowej - dodała.

- W nazwach jezior i rzek Warmii i Mazur pozostały stare słowa języka pruskiego. Sięgamy po nie w tegorocznym, trzecim już Projekcie Arboretum - poinformował Jacek Górski. Dodał, że - Arboretum 2016 to też dawne pieśni i wiersze Warmii i Mazur zarejestrowane w latach 50. ubiegłego wieku i zachowane w archiwach Polskiego Radia.

Podkreślił znaczenie tytanicznej pracy Oskara Kolberga. - Powinien dostać Nobla - uważa Górski. -Ten XIX-wieczny entograf wraz ze współpracownikami wędrował latami po całej Polsce, wysłuchiwał, spisywał i rejestrował ludowe pieśni. W ten sposób ocalili nasze dziedzictwo - dodał. Goście "Muzycznej Jedynki" zaprosili do Mrągowa, gdzie 17 lipca rozpocznie się tegoroczny Projekt Arboretum. Jakie atrakcje przygotowali? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Ola Turkiewicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka), Jacek Górski (reżyser, scenarzysta, organizator Projektu Arboretum)

Data emisji: 12.07.2016

Godzina emisji: 13.34

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolberg, taniec i śpiew...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 17:35
2014 to rok Oskara Kolberga. Kim był patron kończącego się roku, co o nim wiemy? Co o Kolbergu wiedzą np. mieszkańcy ul. Kolberga w Warszawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowe nagrania archiwalne trafiły do Archiwum Państwowego w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 14:26
Na taśmach zarejestrowano audycje i reportaże z historii i współczesności regionu, wywiady i audycje tematyczne. Tworzyli je od 1952 roku dziennikarze Polskiego Radia Olsztyn.
rozwiń zwiń