Polskie Radio wyda płytę z koncertem Varius Manx

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 10:15
Zespół wystąpił 21 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia.
Audio
  • Piotr Iwicki o płycie z koncertem Varius Manx i innych nowościach Agencji Muzycznej Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Kasia Stankiewicz podczas wspólnego koncertu z Varius Manx
Kasia Stankiewicz podczas wspólnego koncertu z Varius ManxFoto: Sebastian Gołos/PR

Podczas koncertu zespół wykonał swoje największe przeboje, m.in.: "Orła cień", "Zanim zrozumiesz", "Pocałuj noc", "Ruchome piaski", "Zamigotał świat", a także nowsze piosenki jak np. "Maj". W roli wokalistki wystąpiła Kasia Stankiewicz.

Nie zabrakło też inny gości: Włodka Pawlika (fortepian), Michała Kobojeka (saksofon), Pawła Furmaniaka (instrumenty klawiszowe), Roberta Majewskiego (trąbka) i Jose Torresa (instrumenty perkusyjne).

Organizatorem koncertu była Agencja Muzyczna Polskiego Radia, która teraz wyda płytę z jego zapisem. - Takie było założenie. Chcieliśmy, żeby to było coś bardzo szczególnego i tak się stało - podkreśla dyrektor Piotr Iwicki.

Album ma ukazać się jesienią. Jakie inne nowości szykuje Agencja Muzyczna, dowiesz się z nagrania audycji. Będą one do kupienia na sklep.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)

Data emisji: 25.07.2016

Godzina emisji: 13.41

pg/ab

Czytaj także

Płyta, która oddaje ducha Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:43
- Światowe Dni Młodzieży to mieszanka kultur, stylów, gatunków. I taka również jest ta płyta - mówi o nowym wydawnictwie Polskiego Radia "…teraz i po wszystkie czasy" Piotr Iwicki z Agencji Muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna odsłona serii "Polish Radio Jazz Archive"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 15:49
- Dociera do nas całkiem nowa płyta zespołu Novi Singers "My own revolution" - mówi w radiowej Jedynce Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń