"Gloria victis" - album powieści partyzanckich dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 20:03
- Każdy u nas w zespole jest z innej szkoły i ma odmienny życiorys muzyczny, co pozwala nam zachować świeżość - mówi Artur Sulikowski z grupy Lustro.
Audio
  • Muzycy zespołu Lustro opowiadają o albumie "Gloria victis" (Muzyczna Jedynka)
Zespół Lustro w studiu radiowej Jedynki
Zespół Lustro w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta "Gloria victis" zespołu Lustro wpisuje się w patriotyczne i partyzanckie pieśni na temat m.in. Powstania Warszawskiego. Grupa zdecydowała się przygotować utwory w rockowych aranżacjach. - Dla nas są to rekonstrukcje historyczne, jest to odnowienie i pokazanie w innej wersji tych utworów i pięknych melodii. Ten album jest drugim nurtem naszej działalności, zaś głównym jest twórczość autorska - opowiada Grzegorz Kowalczyk.

Gitarzysta przyznaje, że zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej płyta "Gloria Victis" nie jest jednorodna. Znajdują się na niej zarówno utwory spokojniejsze, jak i mocniejsze brzmienia. - Staraliśmy nie trzymać się głównej linii, by każdy mógł coś dla siebie wybrać - podkreśla.

W programie wyjaśniliśmy, jaki był pomysł na powstanie płyty i ile czasu pracowano nad nią. Jaka jest historia zespołu Lustro? Co łączy grupę ze starym dobrym małżeństwem? O co najczęściej spierają się muzycy? O tym m.in. więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Grzegorz Kowalczyk (gitarzysta, zespół Lustro), Artur Sulikowski (perkusista, zespół Lustro)

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 14.39

sm/mg

Czytaj także

Jak połączyć różne muzyczne światy?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 23:31
- Spotkania z muzykami to jak podróż w nieznane miejsca, to zetknięcia z osobami z zupełnie innych rejonów muzycznych i coś nowego się z tego tworzy - opowiada wokalistka Ania Broda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń