Hey i goście na otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:45
W mieście słynnemu dzięki telewizyjnemu festiwalowi powstało muzeum poświęcone polskiej muzyce. Można tam przede wszystkim posłuchać największych hitów, ale także obejrzeć fragmenty scenografii czy stroje wykonawców występujących na festiwalu w Opolu.
Audio
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu Foto: Mat. pras.

Muzeum zainauguruje swoją działalność dziś (26 sierpnia) o godz. 19.30 koncertem zespołu Hey i jego gości. - Doświadczam czegoś wyjątkowego. Zasiadam wśród publiczności i oglądam swój zespół, który wykonuje nasze piosenki śpiewane przez kilka wybitnych głosów - mówi Kasia Nosowska, która odwiedziła plenerowe studio Jedynki w Opolu.

Jedną z wykonawczyń będzie Ania Dąbrowska: - Pamiętam piosenki zespołu Hey, towarzyszyły mi one na przestrzeni wielu lat, kiedy przeżywałam nastoletni, dwudziestoparo- czy trzydziestoparoletni bunt. Jestem ogromną fanką tekstów Kaśki, które dla mnie były inspiracją do pracy nad warsztatem - zapewnia.

W specjalnym wydaniu audycji posłuchacie niezapomnianych polskich piosenek, m.in. utworu "Moja i twoja nadzieja" nagranego przez Hey i gości tego zespołu po powodzi 1997 roku.

Prowadzący przypomnieli też, kto otrzymał nagrody na pierwszym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1963 roku, który Paweł Sztompke nazwał warszawsko-krakowskim. Co ciekawe, Polskie Radio ma swój udział w powstaniu tego wielkiego muzycznego święta. Na pomysł jego stworzenia wpadli prezydent Opola Karol Musioł oraz dwaj dziennikarze - Mateusz Święcicki i Jerzy Grygolunas.

Zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki będzie możliwe od 27 sierpnia. Więcej o ekspozycji opowiada dyrektor placówki Jarosław Wasik.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Marcin Kusy (studio plenerowe w Opolu) oraz Paweł Sztompke (studio w Warszawie)

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), Kasia Nosowska (wokalistka, autorka tekstów) i Ania Dąbrowska (wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka)

Data emsji: 26.08.2016

Godzina emisji: 13.14

mg/gs

Czytaj także

Antek Smykiewicz zadebiutuje w Opolu. "Motywuje mnie trema"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 17:16
- Osoby, które słyszały moją piosenkę w radiu będą mogły mnie zobaczyć – mówił w Jedynce wokalista o swoim występie na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowa w Opolu. Michał Mentel: liczymy na fajny odbiór

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 13:56
- Cieszymy się, że weźmiemy udział w takim wielkim wydarzeniu, że pokażemy naszą muzykę nowym słuchaczom - powiedział w radiowej Jedynce instrumentalista Michał Mentel z grupy Zimowa, która zaprezentuje się w opolskich Debiutach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole. Piosenka zamknięta w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 16:44
26 sierpnia w Opolu odbędzie się otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki. - Placówka będzie w pełni multimedialna, bo piosenki nie da się włożyć do gabloty - mówi dyrektor Jarosław Wasik.
rozwiń zwiń