Wyjątkowy koncert na rozpoczęcie sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 20:16
- Pogoda na niedzielę zapowiada się wspaniała, ale nawet jeśli państwo nie będziecie mieli okazji przyjść do naszego studia koncertowego, to zapraszam przed radioodbiorniki - mówi Michał Klauza, nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Michał Kluza zaprasza na wyjątkowy koncert do siedziby Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Michał Klauza - nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej
Michał Klauza - nowy dyrektor Polskiej Orkiestry RadiowejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Perłą w koronie Polskiego Radia niezmiennie od dziesięcioleci pozostaje Polska Orkiestra Radiowa. Początek nowego sezonu artystycznego zainauguruje koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

- Będzie o wieczór wyjątkowy, bo rok 2016, jak wiemy, jest Rokiem Feliksa Nowowiejskiego, znanego, ale zapomnianego polskiego kompozytora. Serdecznie Państwa zapraszam, a wystąpią wyśmienici artyści i zaprezentujemy mało znane dzieło, oratorium "Powrót syna marnotrawnego" - zachęca dyrektor.

Czym różni się ta historia od biblijnego pierwowzoru? Jakie są plany Polskiej Orkiestry Radiowej? O tym m.in. więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Klauza (nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 14.36

sm/gs

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa w świecie kreskówek

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 15:31
Już wkrótce w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. - Będziemy przedstawiali filmy animowane wytwórni Pixar i grali do nich muzykę na żywo - mówi dyrygent Marcin Nałęcz-Niesiołowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom na skale". Agnieszka Chrzanowska: to wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:21
- Składa się na nią 12 utworów, które są komentarzem do kolejnych etapów pontyfikatu Jana Pawła II. Przemyśleniami dotyczącymi kwestii ekumenicznych - mówiła w Jedynce artystka, która wydała płytę z zapisem koncertu "Dom na skale/La Casa Sulla Roccia".
rozwiń zwiń