Jan Trebunia-Tutka i piosenki jak obraz malowany słowem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:30
"Przychodzisz do mnie w snach" to obraz namalowany słowem. - Wieloznacznie można sobie wyobrażać to, co się w nim wydarza. Pisząc ten utwór trudno było mi wyobrazić sobie konkretną sytuację - przyznaje Mirosław Kowalik, autor tekstów piosenek, które znalazły się na albumie "Po co tyle mówić" Jana Trebuni-Tutki i eM Band.
Audio
  • Jan Trebunia-Tutka zaprasza do słuchania najnowszego albumu (Muzyczna Jedynka)
Muzycy podkreślają, że w sercu mają muzykę i góry...
Muzycy podkreślają, że w sercu mają muzykę i góry...Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak przyznaje Jan Trebunia-Tutka najnowszy album "Po co tyle mówić" wydany przez Polskie Radio, to nowy rozdział w jego muzycznym życiorysie. - To muzyka folk, mieszanka jazzu i muzyki big-bandowej, czyli nowa sytuacja - przyznaje gość Zbigniewa Krajewskiego. 

Goście "Muzycznej Jedynki" dodają, że płyta, która swoją premierę miała 2 września to także dowód, że nie wszystko w życiu można zaplanować. - Nie byliśmy w stanie zaplanować naszej drogi twórczej, kiedy spotkaliśmy się z Jankiem po raz pierwszy 8 lat temu - podkreśla Mirosław Kowalik. 

Jaką osobistą historię Jana Trebuni-Tutki opowiada utwór "Pod Białym Dunajcem strumień wartko płynie"? Jakie utwory cieszą się największą popularnością na koncertach? Na jakich instrumentach grają muzycy eM band? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Mirosław Kowalik (gitara basowa, autor tekstów), Marek Malisz (trąbka), Jan Trebunia-Tutka (wokalista)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 14.22

gs/ab


Czytaj także

Sławek Wierzcholski. Urodzony dla bluesa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 14:28
- Jedną trzecią życia poświęciłem bluesowi. W przyszłym roku hucznie będziemy obchodzić 35 lat działalności zespołu Nocna Zmiana Bluesa - mówił w "Muzycznej Jedynce" Sławek Wierzcholski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mazowsze" zaczyna sezon mocny uderzeniem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 15:42
- Wystąpi mistrz batuty Jerzy Maksymiuk, a zaśpiewa Anna Sroka-Hryń - mówił w Jedynce Mirosław Ziomek z kierownictwa zespołu "Mazowsze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
rozwiń zwiń