Poetycka płyta Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 13:40
- Obcowanie z pięknem czyni człowieka lepszym. Im więcej mamy wokół siebie piękna, tym bardziej ono przenika do nas, dociera do naszego serca i naszej duszy - powiedział Krzysztof Napiórkowski, który skomponował muzykę do wierszy ks Jana Twardowskiego.
Audio
  • Krzysztof Napiórkowski o nowej płycie z poezją ks Jana Twardowskiego (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Krzysztof Napiórkowski w studiu Muzycznej Jedynki
Krzysztof Napiórkowski w studiu "Muzycznej Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na jego koncerty przychodzi publiczność wyczulona na słowo, uważna i wrażliwa.- Śpiewam poezję, bo lubię obcować z dobrym tekstem. Dlaczego miałbym sobie odmawiać przyjemności śpiewania pieknych tekstów, skoro są dostępne i można po nie sięgnąć ? - tłumaczył muzyk.

- Impulsem, aby nagrać album "10 x Twardowski" był dla mnie jubileusz stulecia urodzin i dziesięciolecia śmierci księdza Jana Twardowskiego - powiedział Napiórkowski.

Na płycie gościnnie wystąpiła Anna Maria Jopek, która również jest entuzjastką poezji Jana Twardowskiego. Zaśpiewał także Adam Strug, który pojawił się nie tylko w chórkach, ale wykonuje jednen utwór solowo.

W audycji wysłuchaliśmy piosenki "Nie martw się", duetu Anny Marii Jopek i Krzysztofa Napiórkowskiego. Zachęcamy do posłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Napiórkowski (wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, multiinstrumentalista)

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 13.24

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Strug: życie piosenki zależy od jej prawdziwości

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:05
– Niektóre utwory, choć wydają się proste, od razu stają się standardami. Inne gigantyczne produkcje odchodzą w niebyt po jednym sezonie – przyznaje muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dialog z zaświatami za pomocą wierszy ks. Twardowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 16:33
- To taka moja młodzieńcza eskapada. Już kilkanaście lat temu konstruowałem te utwory, zresztą w porozumieniu z ks. Janem Twardowskim - mówi o koncercie "Spieszmy się kochać ludzi" Hadrian Filip Tabęcki.
rozwiń zwiń