Skrzyżowanie Kultur. Festiwal wschodzących gwiazd i muzycznych zaskoczeń

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:00
-12. edycja festiwalu rozpocznie się 24 września i potrwa tydzień. Mottem tegorocznej imprezy jest głos ludzki. Wydarzeniu towarzyszy instalacja zatytułowana "Las głosów". To zupełnie inna propozycja. Staramy się nie tylko wychodzić na przeciw oczekiwaniom publiczności, ale też ją zaskakiwać - opowiada Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Audio
  • Maria Pomianowska zaprasza na festiwal Skrzyżowanie kultur (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Festiwal Skrzyżowanie Kultur potrwa od 24.09 do 1.10
Festiwal Skrzyżowanie Kultur potrwa od 24.09 do 1.10Foto: mat.prasowe

Jak ocenia gość Izy Żukowskiej Skrzyżowanie Kultur jest swoistym podsumowaniem innych festiwali, odbywających się nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy. Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu znajdują się m.in artyści z Ameryki Południowej. Wystąpi Susana Baca, Renata Rosa. - Niektórzy artyści pojawią się po raz pierwszy, inni mają już w naszym kraju oddaną publiczność. Na koncercie wystąpi także zespół Motion Trio obchodzący swoje 20-lecie. Będzie też zespół Tęgie chłopy, wschodząca gwiazda - zapowiada Maria Pomianowska. 

Jak są wybierani artyści, którzy występują na festiwalu? W jakich projektach obecnie uczestniczy artystka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Maria Pomianowska (polska instrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 14.19

gs/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Moja historia". Piotr Rubik zdradza kulisy swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:50
9 października na warszawskim Torwarze Piotr Rubik i zaproszeni artyści zagrają wyjątkowy koncert zatytułowany "Moja historia". - To bardzo ciekawy koncert, zupełnie inny niż wszystkie pozostałe. Gram na fortepianie, opowiadam moją historię, wspominam ciekawe a czasem dramatyczne kulisy powstania utworów, zdradzam sekrety z rodzimej branży muzycznej - mówi artysta
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poetycka płyta Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 13:40
- Obcowanie z pięknem czyni człowieka lepszym. Im więcej mamy wokół siebie piękna, tym bardziej ono przenika do nas, dociera do naszego serca i naszej duszy - powiedział Krzysztof Napiórkowski, który skomponował muzykę do wierszy ks Jana Twardowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy cykl z myślą o niezapomnianej Danucie Rinn

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 21:40
- Danuty Rinn się nie da podrobić, bo ona była jedna jedyna, więc jej piosenki będę śpiewała po swojemu - mówi piosenkarka, Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń