Środek lata i szum morza w chłodnej Warszawie. To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 20:03
- Robi się chłodno, a na naszej widowni i scenie jest bardzo ciepło, szumi morze, wspaniała muzyka zespołu ABBA i znakomici aktorzy teatru Roma - zachęca jego dyrektor, Wojciech Kępczyński.
Audio
  • Wojciech Kępczyński opowiada o nowym sezonie w Teatrze Muzycznym Roma (Muzyczna Jedynka)
Spektakl Mamma Mia w 2014 roku stał się dziewiątym najdłużej granym musicalem na Broadwayu. Obejrzało go już na całym świecie ok. 55 milionów widzów, a od dnia premiery w 1999 roku spektakl zarobił już ponad 2 miliardy dolarów
Spektakl "Mamma Mia!" w 2014 roku stał się dziewiątym najdłużej granym musicalem na Broadwayu. Obejrzało go już na całym świecie ok. 55 milionów widzów, a od dnia premiery w 1999 roku spektakl zarobił już ponad 2 miliardy dolarówFoto: materiały prasowe

Teatr Muzyczny Roma nowy sezon rozpoczyna w sobotę 24 października przedstawieniem "Mamma Mia!". Sama instytucja jest jedną z pięciu najbardziej rozpoznawalnych w stolicy i, jak głosi reklama, jest niezapomnianą przygodą z musicalem.

- Jesteśmy po dużym remoncie i teatr jest teraz bardziej komfortowy. "Mamma Mia!" to przedłużenie wakacji, bo rzecz dzieje się na greckiej wyspie i spektakl będzie można obejrzeć przez cały sezon - zaprasza dyrektor.

Jakie niespodzianki szykuje teatr w nowym sezonie? Które z tytułów biją rekordy popularności? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Wojciech Kępczyński (dyrektor Teatru Muzycznego Roma)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 13.27

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: płyta "Okno na Planty" to rodzaj spaceru po Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 14:50
- Nie jest to jednak hermetyczny Kraków. To opowieść o statystycznym Janie Kowalskim. Ludzie lubią piosenki o sobie samych, a te są o nich właśnie. Andrzej Sikorowski niczym od nich się nie różni - mówił w Jedynce tekściarz i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur. Festiwal wschodzących gwiazd i muzycznych zaskoczeń

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:00
-12. edycja festiwalu rozpocznie się 24 września i potrwa tydzień. Mottem tegorocznej imprezy jest głos ludzki. Wydarzeniu towarzyszy instalacja zatytułowana "Las głosów". To zupełnie inna propozycja. Staramy się nie tylko wychodzić na przeciw oczekiwaniom publiczności, ale też ją zaskakiwać - opowiada Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń