NaVi: ciągnie nas ku różnorodnej stylistyce

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 14:05
- Muzyka to potężny i niezbadany obszar. Zawiera tyle pięknych dźwięków, tyle pięknych historii, które można opowiedzieć - mówił kompozytor i gitarzysta zespołu NaVi Paweł Poszytek.
Audio
Małgorzata Walenda i Paweł Poszytek z zespołu NaVi
Małgorzata Walenda i Paweł Poszytek z zespołu NaViFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Gramy w różnej stylistyce, szczególnie to słychać na drugiej płycie. Od wielu redaktorów muzycznych słyszymy, że łatwo nas rozpoznać. To miła recenzja. Jest taki trudno definiowalny "czynnik  x" , który powoduje, że to jesteśmy my - mówił Poszytek.

Dwa miesiące temu, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazała się druga w dyskografii grupy NaVi płyta zatytułowana "Piorunochron". - Generalnie jestem zadowolony z tej płyty. Mam poczucie, że nie tracimy czasu słuchaczy - oceniał Paweł Poszytek. - Mamy już materiał na kolejny krążek. Za miesiąc nagrywamy - informował.

Wokalistka NaVi i autorka tekstów piosenek Małgorzata Walenda przyznała, że materiał na trzecią płytę muzycy gromadzili od dawna. - Każdy z nas po cichu myślał i tworzył nowe rzeczy. Ja oczywiście w warstwie lirycznej. Kiedy zdarza mi się odczuwać silne emocje, czy to pozytywne, czy negatywne, to natychmiast przelewam je na papier i chowam do szafy - dodała artystka.

W audycji usłyszeliśmy utwory NaVi z debiutanckiej oraz  z najnowszej płyty. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Małgorzata Walenda i Paweł Poszytek (zespół NaVi)

Data emisji: 26.09.2016

Godzina emisji: 13.22

ab/ei

Czytaj także

Przejmujące przesłanie płyty "Karma" Joanny Kondrat

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 16:40
Pięć lat po debiutanckiej płycie "Samosie", Joanna Kondrat wydała właśnie drugi album "Karma".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Face2Face. Klasyczne korzenie i rockowa energia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 17:25
Połączenie wyrazistych melodii i wyrafinowanych partii instrumentalnych to znak rozpoznawczy Face2Face. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała właśnie debiutancki album grupy pt. "Inside the Noise".
rozwiń zwiń