Jazz Jamboree w Studiu Lutosławskiego!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:52
Przez pięć dni Studiem Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego zawładnie jazz. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree.
Audio
  • Jerzy Małek o swoim koncercie w Studiu Lutosławskiego w ramach Festiwalu Jazz Jamboree (Muzyczna Jedynka)
Koncert Jerzy Małek Group w Studiu Lutosławskiego odbędzie się 4 października
Koncert Jerzy Małek Group w Studiu Lutosławskiego odbędzie się 4 październikaFoto: materiały prasowe

Seria koncertów rozpocznie się w poniedziałek 3 października. W drugim dniu Festiwalu Jazz Jamboree z projektem "Forevell" wystąpi Jerzy Małek Group w składzie: Jerzy Małek - trąbka, Maciej Kądziela - saksofon altowy, Dominik Kisiel - instrumenty klawiszowe, Krzysztof Łochowicz gitary, Andrzej Święs - kontrabas i Sławomir Koryzno - perkusja. 

- To powrót do czegoś, co robiłem 20 lat temu. Od nowa zebrałem muzyków, z którymi najpierw bardzo długo ćwiczyłem, żeby zrobić z nimi zespół, a potem znaleźć nowy sposób na granie tych moich utworów, które są bardziej melodyjne - tłumaczy Jerzy Małek, kompozytor i trębacz.

Co jeszcze będzie można było usłyszeć w Studiu Lutosławskiego w ramach Jazz Jamboree, dowiesz się z nagrania audycji. Bilety na wszystkie koncerty do kupienia na sklep.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Jerzy Małek (kompozytor, trębacz, wykładowca akademicki), Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 13.47

pg/ab

Czytaj także

Brak mikrofonów i inne nieznane wątki polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 21:44
- Sztuka jazzowa nie za bardzo było rozwinięta w okresie PRL, bo brakowało mikrofonów i innych rzeczy, ale za to był jazz - mówi Marek Gaszyński, dziennikarz.
rozwiń zwiń