Posłuchaj fragmentów albumu "Muzyka" Perfectu przed premierą!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:00
- Kiedyś rozmawialiśmy z Darkiem Kozakiewiczem, że muzyka akustyczna to czarowny świat. Po nagraniu płyty "Symfonicznie" zacząłem myśleć, czy warto ubierać piosenki w nowe aranżacje, może od początku do końca stworzyć płytę akustyczną z nowych kompozycji – mówi Grzegorz Markowski.
Audio
  • Muzycy zespołu Perfect opowiadają o albumie "Muzyka"
Od lewej: Dariusz Kozakiewicz,  Marcin Kusy, Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Piotr Urbanek
Od lewej: Dariusz Kozakiewicz, Marcin Kusy, Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Piotr UrbanekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do stworzenia takiego albumu nie wszyscy jednak podeszli entuzjastycznie. – Zapaliły mi się oczy ze strachu – przyznaje jeden z muzyków. Jak wyjaśnia, osiągnięcie doskonałego poziomu nagrań akustycznych, na których słychać każdy szmer jest niezwykle trudne. Jak się okazało, ku zdziwieniu samych muzyków zdarza im się samym nucić utwory podczas nagrywania…

Wydana przez Agencję Muzyczna Polskiego Radia nowa płyta Perfectu zatytułowana "Muzyka" ukaże się 14 października. Jak przebiegało jej nagrywanie? O jaki nowy sprzęt wzbogacił się zespół podczas nagrywania albumu? Wśród autorów tekstów na płytę znaleźli się m.in. Wojciech Waglewski, Robert Gawliński, Piotr Bukartyk i Adam Nowak. Jakich gości muzycznych możemy usłyszeć na nagraniach?

Muzycy Perfectu zdradzili także w audycji, jak ukrywają swoje "błędy" na koncertach… Rozmowie towarzyszyła prezentacja premierowych piosenki z płyty "Muzyka".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: zespół Perfect: Dariusz Kozakiewicz (gitarzysta), Grzegorz Markowski (wokalista), Piotr Szkudelski (perkusista), Piotr Urbanek (gitarzysta basowy)

Data emisji: 10.10.2016

Godzina emisji: 13.24

gs/pg

Czytaj także

Platyna dla Michała Szpaka za "Byle być sobą"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 14:18
- Obecnie w Polsce nie jest łatwo zdobyć platynę. Jestem absolutnie szczęśliwy - wyznał Michał Szpak dzień po ogłoszeniu, że jego nowy album "Byle być sobą" uzyskał status platynowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz noir na płycie Sashy Strunin i Gary'ego Guthmana

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:09
- Estetyka lat 40. i 50. ubiegłego wieku jest mi bardzo bliska. Jestem fanką ówczesnych kryminałów, filmów z Bogartem i thrillerów Alfreda Hitchcocka - wyznała Sasha Strunin, wokalistka, która wraca na scenę muzyczną po długiej nieobecności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodź tu do mnie" - nowy singiel Brathanków w rytmie tanga

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 15:19
- Nasz przebój z poprzedniej płyty, "Mamo, ja nie chcę za mąż" miał ponad 7 milionów odtworzeń! Zmobilizowało to nas do pracy i niebawem kolejny krążek Brathanków - zapowiadali w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Dyk i Janusz Mus.
rozwiń zwiń