Miłe dla ucha i mądre w słowach piosenki Alicji Majewskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:48
- Długo się zbieraliśmy do nagrania nowej płyty. A teraz jest. Mam 12 nowych piosenek i wzrósł mój apetyt na nagranie kolejnej płyty - z entuzjazmem mówiła Alicja Majewska.
Audio
  • Alicja Majewska o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Alicja Majewska w studiu radiowej Jedynki
Alicja Majewska w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Krążek "Wszystko może się stać" jest kontynuacją gatunku, który wykonuje Majewska, czyli piosenek opartych na dobrym tekście. Na płycie są też dwa duety z Arturem Andrusem i z Andrzejem Sikorowskim.


okładka płyty Alicji Majewskiej

- Tekst piosenki "Niech się ludzie dowiedzą", którą śpiewam z Andrzejem Sikorowskim powstał dawno temu - mówiła Alicja Majewska. - Ja nawet nagrałam tę piosenkę z muzyką Włodka Korcza. Niestety,Włodkowi Korczowi nie podobała się ta jego muzyka, więc na koncertach nie śpiewałam tego utworu. Przygotowując nową płytę, przy szukaniu wartościowych tekstów, które można śpiewać przez dziesięciolecia, wróciliśmy do tekstu "Niech się ludzie dowiedzą". Włodek napisał nową muzykę i jest to muzyka w duchu Andrzeja Sikorowskiego i Grupy Pod Budą. To tłumaczy dlaczego śpiewamy ją razem - wyjaśniała artystka.

Zaprosiła na najbliższe koncerty promujące płytę"Wszystko może się stać", która ukazała się pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia. W audycji posłuchaliśmy utworu z tej nowej płyty.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Alicja Majewska (piosenkarka)

Data emisji: 13.10.2016

Godzina emisji: 13.39

ab/jsz

Czytaj także

Prorocza piosenka Alicji Majewskiej o mężczyznach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 23:30
Piosenka dnia Jedynki "Panom rozsądku nie przybywa" Alicji Majewskiej ma długą i ciekawą historię. W czasach, gdy do polityki na dobre zawitały kobiety można o niej powiedzieć, że okazała się prorocza...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska solo i w duetach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 15:30
Po 20 latach piosenkarka wydaje płytę z premierowymi piosenkami. Album "Wszystko może się stać" ukaże się 14 października.
rozwiń zwiń