Kontynuacja "Autobiografii" na nowej płycie Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:57
- To jedna z ważniejszych pozycji w katalogu Agencji Muzycznej i całego Polskiego Radia, nagrana przez zespół - ikonę. I tekst, i muzyka są perfekcyjne - tak najnowszą płytę zespołu Perfect "Muzyka" rekomendował Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Audio
  • Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia o nowościach płytowych (Muzyczna Jedynka)
Tak w marcu 2015 r. zespół Perfect świętował w Radiowej Jedynce platynę dla płyty DaDaDam. Od lewej: Piotr Urbanek, Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Dariusz Kozakiewicz. W składzie jest także Jacek Krzaklewski
Tak w marcu 2015 r. zespół Perfect świętował w Radiowej Jedynce platynę dla płyty "DaDaDam". Od lewej: Piotr Urbanek, Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Dariusz Kozakiewicz. W składzie jest także Jacek KrzaklewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

O piosence promującej całą płytę, zatytułowanej "Dobre dni", Piotr Iwicki mówi, że czym dłużej jej słucham, tym bardziej dochodzi do wniosku, że ten utwór to naturalna kontynuacja "Autobiografii". - Jest w tym utworze pewna sztuczka aranżacyjna powodująca, że muzyka płynie w rytm arabski. W naszym slangu mówimy, że to "wielbłądowy utwór". Perłą jest tutaj tekst Adama Nowaka - dodał gość "Muzycznej Jedynki".

Szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia zaprezentował "Dobre dni". W audycji wysłuchaliśmy także piosenki z płyty "Woman in black" młodej, ale już dojrzałej wokalistki Sashy Strunin.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Iwicki (Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 13.18

ab/pg

Czytaj także

Jazz noir na płycie Sashy Strunin i Gary'ego Guthmana

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:09
- Estetyka lat 40. i 50. ubiegłego wieku jest mi bardzo bliska. Jestem fanką ówczesnych kryminałów, filmów z Bogartem i thrillerów Alfreda Hitchcocka - wyznała Sasha Strunin, wokalistka, która wraca na scenę muzyczną po długiej nieobecności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj fragmentów albumu "Muzyka" Perfectu przed premierą!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:00
- Kiedyś rozmawialiśmy z Darkiem Kozakiewiczem, że muzyka akustyczna to czarowny świat. Po nagraniu płyty "Symfonicznie" zacząłem myśleć, czy warto ubierać piosenki w nowe aranżacje, może od początku do końca stworzyć płytę akustyczną z nowych kompozycji – mówi Grzegorz Markowski.
rozwiń zwiń