"B3" - nowa solowa płyta Beaty Kozidrak

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 15:40
- Mój świat artystyczny jest zawsze ciekawy i fascynujący. Jednak podczas nagrywania tej płyty zanurzyłam się w pracy jeszcze mocniej, odizolowałam od świata, poprawiając i szlifując nagrania, by wszystko było idealnie - opisywała proces powstawania nowej płyty Beata Kozidrak.
Audio
  • Beata Kozidrak o nowej, solowej płycie "B3" (Muzyczna Jedynka)
Beata Kozidrak
Beata KozidrakFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

 To trzecia solowa płyta Kozidrak i kolejna, na której są jej teksty. - Do końca byłam sceptyczna, czy zdążę zrobić tę płytę tak, jak sobie wymarzyłam. Jestem wymagająca, ale najpierw wymagam od siebie, potem od innych. W czterech piosenkach zagrała orkiestra, w nagraniu uczestniczył także chór gospel - tłumaczyła wokalistka.

Beata Kozidrak Gram w dużych halach i cieszę się, że na koncerty przychodzi wielu młodych ludzi "zarażonych" piosenkami z "B3".

Na krążku są dwie piosenki z muzyką Ani Dąbrowskiej. - Wszystko zaczęło się od kompozycji Ani - wspomina Beata Kozidrak. - Napisany dla mnie utwór wysłała do producenta Marcina Linka. Ten posłuchał i zaproponował byśmy całą płytę zrobili w jego studiu w Radomiu. Nagrywając, zżyliśmy się muzycznie, czuliśmy, że jesteśmy drużyną. To była jedna wielka przygoda w moim życiu - oceniła półtoraroczną pracę nad albumem "B3" artystka .

Trwająca trasa koncertowa promująca płytę okazała się dużym sukcesem. - Gram w dużych halach i cieszę się, że na koncerty przychodzi wielu młodych ludzi "zarażonych" piosenkami z "B3", którzy sięgają także do wcześniejszych moich utworów i wspólnie je ze mną śpiewają - wyznała Kozidrak.

W audycji usłyszeliśmy trzy nagrania z krążka "B3", m.in. będące już hitem "Upiłam się Tobą".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Beata Kozidrak (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 25.10.2016

Godzina emisji: 13.16

ab/pg

Czytaj także

Beata Kozidrak: Bajm zaczyna grać całkowicie inną muzykę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 21:36
Na przełomie lat 70. i 80. to całkowita muzyczna metamorfoza Bajmu. Zamiast repertuaru utrzymanego w harcersko-turystycznej czy studenckiej stylistyce zespół zaczyna grać ostrą muzykę rockową. Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic" wyjaśnia, jak do tego doszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: Bajm podbił listy przebojów hitem "Biała armia"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 18:18
Na początku 1990 roku Bajm zawojował listy przebojów piosenkami z piątego albumu "Biała armia". Taki tytuł nosiła też jedna z piosenek. W tym czasie doszło też do kolejnych zmian w składzie zespołu.
rozwiń zwiń