SBB. Fundament polskiego rocka powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 19:00
- Żeby coś zbudować, czasami trzeba coś zburzyć. Trzeba poszperać. To zgadza się z przydomkiem jaki dał nam śp. redaktor Franciszek Walicki "Szukaj.Burz.Buduj." - on stwierdził, że jest to najbardziej rockowe brzmienie jakie słyszał w polskiej muzyce - wspomina muzyk SBB, Józef Skrzek.
Audio
  • SBB fundament polskiego rocka powraca z nową płytą (Muzyczna Jedynka)
Józef Skrzek podczas koncertu w radiowej Trójce
Józef Skrzek podczas koncertu w radiowej TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Za linią horyzontu" to najnowsza płyta SBB, która ukazała się jesienią tego roku i jest do kupienia w sklepie Polskiego RadiaNa album składa się 8 rockowych utworów nawiązujących do najlepszych lat historii zespołu, jednak nie jest to podróż w czasie, a współczesne pokazanie tego, co w zespole zawsze było najistotniejsze. Rockowe brzmienie, energia i  wolność w muzyce - te cechy zawsze określały styl SBB. Powrót do pierwszego składu osobowego uwypuklił najlepsze cechy grupy.

Jak doszło do ponownego spotkania muzyków? Kiedy pojawią się kolejne nagrania SBB? Kiedy najbliższe koncerty grupy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Goście: Józef Skrzek (multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor)

Data emisji: 10.11.2016

Godzina emisji: 14.21

gs/jsz

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Podsiadło kończy karierę? "Zamykam pewien rozdział"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 16:50
- Moja druga solowa płyta kończy pewien rozdział w moim artystycznym życiu. Zanim rozpocznę nowy, chciałbym podzielić się z fanami wszystkim tym, co do tej pory zrobiliśmy - mówi wokalista Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejscovi, czyli połączenie tradycyjnego folku z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 14:28
- Zespół składa się ze świetnie wykształconych muzyków, np. akordeonista, skrzypek i kontrabasista są po akademii muzycznej. Każdy z nich, poza swoim warsztatem klasycznym, podążał drogą muzyki ludowej łącząc technikę świadomości grania z dzikością i autentycznością muzyki ludowej - opisywał zespół Miejscovi Bartek Mieszkuniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limboski i jego nowy-stary album

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:00
Michał "Limboski" Augustyniak nagrał właśnie album zatytułowany "W trawie. I inne jeszcze młode". - Płyta jest wizytówką, przekrojem twórczości - wyjaśnia.
rozwiń zwiń