Elegancki, rockandrollowy minimalizm na debiutanckiej płycie Mateusza Ziółki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 14:39
- Musiałem przejść parę ciekawych historii w życiu i trochę się nauczyć, żeby odnaleźć siebie takiego, jakim byłem. Ostatnie moje lata - zawodowo, muzycznie i prywatnie, były burzliwe i zakręcone. Nie potrafiłem w tym pędzie i zawirowaniu znaleźć czasu na twórczość, na prawdę, na zrobienia tego tak, jak chciałem - tłumaczył długie oczekiwanie na solową płytę Mateusz Ziółko.
Audio
  • Mateusz Ziółko zapowiada swą pierwszą solowa płytę (Muzyczna Jedynka)
Mateusz Ziółko
Mateusz ZiółkoFoto: mat.prom.artysty

W 2014 roku wykonaniem piosenki Czesława Niemena "Wspomnienie" wygrał konkurs Debiutów na festiwalu w Opolu, w 2013 triumfował w talent show. Potem dużo koncertował i zbierał materiał na pierwszą płytę.

- W większości będą to moje piosenki, aczkolwiek po latach otworzyłem się bardzo na twórczość innych ludzi, stąd sporo będzie wkładu moich kumpli z zespołu: Jarka Toifla czy Przemka Puka - mówił gość Marcina Kusego. - Tworzymy kolektyw ludzi, którzy się wzajemnie inspirują, rozumieją, wspierają i grają do jednej bramki muzycznej - oceniał swój zespół Mateusz Ziółko.

Płyta ukaże się pod koniec tego roku. Próbkę twórczości artysty mogliśmy usłyszeć w audycji, w promującym wydawnictwo singlu pt."W Płomieniach" z muzyką Marcina Czyżewskiego. Mateusz Ziółko wspominał w rozmowie swą drogę do popularności w programie "Mam talent" i spotkanie z Andreą Bocellim. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Mateusz Ziółko (wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 21.11.2016 r.

Godzina emisji: 13.24

ab/ei

Czytaj także

Michał Sobierajski zadebiutuje w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:20
23-letni piosenkarz, kompozytor, pianista, autor tekstów i aranżacji zdobył popularność dzięki udziałowi w telewizyjnym talent show. W tym roku wystąpi w Opolu na koncercie Debiutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips szykują się do opolskich premier

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 08:00
Pop-rockowa formacja, tak jak w ubiegłym roku, wystąpi na koncercie SuperPremier. Czy tym razem wywalczą statuetkę?
rozwiń zwiń