X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bajkowe życie i głos Ireny Jarockiej. Czego o niej nie wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 19:26
- Irena Jarocka zawsze jak przyjeżdżała do Polski, dzwoniła, by powiedzieć, że już jest. Zapraszałam ją do Polskiego Radia i miała tyle ciekawych rzeczy do powiedzenia - wspomina Maria Szabłowska.
Audio
  • Biografka gwiazd - Mariola Pryzwan o książce "Irena Jarocka we wspomnieniach” (Muzyczna Jedynka)
Irena Jarocka była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki. Koncertowała u boku takich artystów, jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michael Bolton oraz z zespołami Polanie, Czerwone Gitary, Exodus i Budka Suflera
Irena Jarocka była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki. Koncertowała u boku takich artystów, jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michael Bolton oraz z zespołami Polanie, Czerwone Gitary, Exodus i Budka SufleraFoto: Wyd. Marginesy

Pracując nad książką poświęconą Irenie Jarockiej, Mariola Pryzwan rozmawiała z około setką osób. - Tak jeszcze nie było przy żadnej z moich książek, by było to tylu ludzi, ale tak sobie wymarzyłam, by było to sto osób bądź sto wspomnień. Jest to niesamowite i cieszę się ogromnie z tych wspominających, bo jest to przekrój przez życie Ireny Jarockiej, jest poruszany jej okres francuski, polski, amerykański, wypowiadają się jej fani, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, rodzina, co dla mnie jest bardzo istotne - opowiada pisarka.

Choć Irena Jarocka wyjechała za mężem do Stanów Zjednoczonych, gdzie dostał on dobrą pracę, wcale nie przestała śpiewać. Pierwszy rok artystki w Ameryce upłynął na przyzwyczajaniu się do nowego otoczenia, zajmowaniu się domem, Jarocka miała wiele trudnych chwil. Potem powróciła do piosenki, zaczęła odwiedzać kluby polonijne i wracała do Polski, w której koncertowała.

W programie mówimy, kto w książce wspomina Irenę Jarocką, rozmawiamy też o największym i najdłużej działającym fanklubie piosenkarki w Bydgoszczy i niezwykłej premierze książki w Kinie Atlantic.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szbłowska

Gość: Mariola Pryzwan (polonistka, publicystka, biografistka, autorka książki "Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach")

Data emisji: 24.11.2016 r.

Godzina emisji: 13.45

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak połączyć różne muzyczne światy?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 23:31
- Spotkania z muzykami to jak podróż w nieznane miejsca, to zetknięcia z osobami z zupełnie innych rejonów muzycznych i coś nowego się z tego tworzy - opowiada wokalistka Ania Broda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej rozśpiewane muzeum w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:35
Nasze studio odwiedził Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwartego pod koniec sierpnia. - Muzeum znajduje się w opolskim amfiteatrze pod widownią - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej w chóralnym wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 16:02
Jesteśmy przyzwyczajeni, że jej piosenki wykonują zespoły lub wokaliści, a 8 października, na koncercie poświęconym Agnieszce Osieckiej, będziemy mieli do czynienia z nieco awangardowym przedsięwzięciem.
rozwiń zwiń