"Feel the Best" płyta na dziesięciolecie zespołu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:46
- My wszyscy w zespole lubimy zdrowy styl życia i optymistyczne piosenki. I oby jak najdłużej! Żebyśmy mogli przez kolejne 10, 20 lat grać i dorównywać tym największym - podsumowywał jubileusz grupy Feel wokalista - Piotr Kupicha.
Audio
  • Zespół Feel świętuje dzisięciolecie (Muzyczna Jedynka)
Michał Nowak i Piotr Kupicha w studiu radiowej Jedynki
Michał Nowak i Piotr Kupicha w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Po wysłuchaniu jednego z pierwszych ich przebojów - "Jest już ciemno", basista, Michał Nowak stwierdził, że "dziś, z perspektywy lat, mogę powiedzieć, że nasze granie wtedy było trochę naiwne. Jednak dawało nam to pewną przewagę. Czuć było od nas tę młodość, prawdę i może też naiwność." Muzyk dodał, że - Tempo życia i popularności było zawrotne. Wciąż byliśmy w trasie. Jednak z perspektywy czasu oceniam, że dobrze to znieśliśmy - mówił Michał Nowak.

Piotr Kupicha Pisanie dźwięku bez dobrych relacji między członkami zespołu nie ma sensu. Musi być dobra chemia

Z okazji 10-lecia zespół wydał krążek "Feel the Best". - Płytę tworzyliśmy razem. Oprócz obecnego w studiu Michała Nowaka, trzeba wspomnieć Michała Opalińskiego (perkusja), Łukasza Kożucha (klawisze), Jana Kidawę (gitara), Pawła Pawłowskiego i całą wspaniałą ekipę, która z nami jeździ - wymieniał Piotr Kupicha.


okładka płyty "Feel the Best" okładka płyty "Feel the Best"

- Zastanawialiśmy się, dlaczego zespół tak fajnie działa. Potrafimy dogadać się najpierw z samym sobą, potem z innymi ludźmi i wtedy tworzyć muzykę. Pisanie dźwięku bez dobrych relacji między członkami zespołu nie ma sensu. Musi być dobra chemia - oceniał Kupicha.

Z utworem "Zostań ze mną" z nowej płyty, wiąże się nietuzinkowa historia. Piotr Kupicha, który jak sam przyznał lubi sobie stawiać wyzwania, chciał z gitarą wejść na Mont Blanc. Podjął to wyzwanie. A jak to się skończyło? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Piotr Kupicha (wokalista zespół Feel) i Michał Nowak (basista) 

Data emisji: 28.11.2016 r.

Godzina emisji: 14.23

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pectus o sile muzyki i zmianach na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 21:56
- Bez względu na to, gdzie nas życie rzuci, trzeba pamiętać o naszych korzeniach i naszych najbliższych - podkreśla Tomasz Szczepanik, lider zespół Pectus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kupicha z zespołem Feel na trasie LzR 2016 w Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 20:06
Tuż przed koncertem w Stegnie, Piotr Kupicha, lider grupy Feel, odwiedził plenerowe studio radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń