Andrzej Korzyński o kultowej muzyce do "Akademii Pana Kleksa"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:00
- Bardzo się cieszę, że to ujrzało światło dzienne. Ta muzyka pojawiła się wówczas jak z innej planety, żeby ludziom zaoferować coś ciepłego, troszkę Hollywood. Ma ona w swoim brzmieniu i klimacie coś z filmów Disneya, czy filmów rysunkowych, które znaliśmy i kochaliśmy - przyznaje Andrzej Korzyński.
Audio
  • Andrzej Korzyński opowiada o albumie "Akademia Pana Kleksa (muzyka ilustracyjna)" (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Korzyński wspominał jakie instrumenty wykorzystywał podczas pracy nad muzyką do Akademii Pana Kleksa. Jeden z  nich dziś kosztuje kilka tysięcy dolarów...
Andrzej Korzyński wspominał jakie instrumenty wykorzystywał podczas pracy nad muzyką do "Akademii Pana Kleksa". Jeden z nich dziś kosztuje kilka tysięcy dolarów...Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Część partytur kompozytora z muzyki do filmu "Akademia Pana Kleksa" zginęła bezpowrotnie, ale dzięki odnalezionym nagraniom właśnie ukazała się płyta z muzyką ilustracyjną stworzoną do kultowego obrazu. Jak przyznaje Andrzej Korzyński stworzenie ścieżki dźwiękowej o niezwykłym klimacie umożliwiły mu instrumenty. - Dały możliwość zbudowania nowego świata - podkreśla kompozytor, dodając że miał wielkie szczęście do muzyków z którymi przyszło mu współpracować przy tym projekcie.

Andrzej Korzyński Jestem bardzo wdzięczny, że los mnie zetknął z takimi artystami

Artysta zdradza w jaki sposób udało mu się wykreować w muzyce klimat niepokoju, za każdym razem gdy na ekranie pojawia się Filip Golarz. Album "Akademia Pana Kleksa (muzyka ilustracyjna)" przynosi także premierowy utwór, który mimo że powstał do filmu, nigdy się w nim nie pojawił. 

Jakiej skali używa się do ilustracji horrorów? Co jeszcze skrywają archiwa Andrzeja Korzyńskiego. Dlaczego chciano zniszczyć oryginalne płyty z muzyką z filmu "Akademia Pana Kleksa". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy 

Gość: Andrzej Korzyński (kompozytor)

Data emisji: 2.12.2016 r.

Godzina emisji: 14.19

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Kawalec jako Joe Cocker: staram się go zagrać

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 08:00
- Ponieważ jestem aktorem, to staram się zagrać postać Joe Cockera i by to zrobić, trzeba zaśpiewać - mówi Jacek Kawalec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księga Dżungli”, musical dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 17:16
- Po premierze możemy powiedzieć, że jest sukces. Prawie wszystko się wyprzedało, ale co najważniejsze, dzieci oglądają spektakl z otwartymi oczami i buziami, i są zachwycone, a jednocześnie rodzice też mają o czym z nimi potem porozmawiać. To jest dla nas ważne - cieszył się reżyser Jakub Szydłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert na cześć barda Solidarności - Przemysława Gintrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 08:00
Przed nami koncert gwiazd polskiej sceny artystycznej poświęcony wyjątkowemu człowiekowi - Przemysławowi Gintrowskiemu. Zostanie również wręczona nagroda jego imienia dla twórców stojących na straży prawdy i umiłowania wolności.
rozwiń zwiń