X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” Romualda Lipki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 14:14
- Płytę tworzyliśmy dość szybko. Nie było czasu, aby poprosić moich kolegów, wybitnych autorów, o napisanie tekstów. A że mam sporo własnych przemyśleń, to zdecydowałem się sam napisać słowa - wyznał Romuald Lipko.
Audio
  • Romuald Lipko, Izabela Trojanowska i Paweł Kowalczyk o pastorałkowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Romuald Lipko, Maria Szabłowska, Izabela Trojanowska i Michał Kowalczyk
Romuald Lipko, Maria Szabłowska, Izabela Trojanowska i Michał Kowalczyk Foto: Wojciech Kusiński/PR

Romulad Lipko Band rozwija  się w kierunku pozyskiwania młodych, wybitnych artystów stąd w zespole znalazł się wokalista - Paweł Kowalaczyk. - Stykanie się z młodością przy pracy odmładza mnie - mówił Lipko.

Romuald Lipko Mam taki plan, trudny plan, żeby pobudzić w społeczeństwie chęć posiadania własnych pastorałek. Żeby Boże Narodzenie nie było okresem przeboju zespołu Wham. Polskie dzieci pod choinką powinny słuchać polskich piosenek

- Do każdego projektu podchodzę ambitnie i jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony przez Romualda do współpracy,  i że specjalnie dla mnie została napisana jedna z pastorałek - dziękował Paweł Kowalczyk, który na płycie śpiewa i jest jej wydawcą.

Za zaproszenie do wspólnego nagrania dziękowała także Izabela Trojanowska - Bardzo się cieszę, że "Bethowen polskiego rocka" zebrał swoje pastorałki na jednej płycie i że na niej śpiewam -mówila Trojanowska, która napisała też tekst do jednego utworu pt. "Kolędy od dobrych serc".


okladka płyty
romuald-lipko-pastoralki-280.jpg

Kowalczyk i Lipko pracują teraz nad letnią trasą "Romuald Lipko - złote przeboje". Dopracowany jest jest repertuar i i umówieni artyści m.in. Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk, Ewa Szlachcic. Więcej szczegółów w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Izabela Trojanowska (piosenkarka), Romuald Lipko (kompozytor, autor tekstów, muzyk),  Paweł Kowalczyk (piosenkarz)

Data emisji: 6.12.2016 r.

Godzina emisji: 13.38

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodzinowe życzenia dla Urszuli Sipińskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:22
- Bałam się tego tekstu, bo wszystko, co jest związane w tekstach z naszą mamą, tatą, dziećmi czy psem, porusza się na granicy kiczu. Dlatego zastanawiałam się, czy nagrywać tę piosenkę - wyznała Urszula Sipińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienna dziewczyna - Joanna Dark śpiewa Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:00
- Jest taka piękna piosenka mistrza Młynarskiego "Podchodzą mnie wolne numery" . Jestem blisko tej piosenki, najczęściej gdy usiłuję ustalić listę utworów na występ. Wtedy muszę sobie na czerwono zaznaczać te bardziej żywiołowe, by mi publiczność nie usnęła - mówiła Joanna Dark, zapraszając na koncert.
rozwiń zwiń