"Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” Romualda Lipki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 14:14
- Płytę tworzyliśmy dość szybko. Nie było czasu, aby poprosić moich kolegów, wybitnych autorów, o napisanie tekstów. A że mam sporo własnych przemyśleń, to zdecydowałem się sam napisać słowa - wyznał Romuald Lipko.
Audio
  • Romuald Lipko, Izabela Trojanowska i Paweł Kowalczyk o pastorałkowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Romuald Lipko, Maria Szabłowska, Izabela Trojanowska i Michał Kowalczyk
Romuald Lipko, Maria Szabłowska, Izabela Trojanowska i Michał Kowalczyk Foto: Wojciech Kusiński/PR

Romulad Lipko Band rozwija  się w kierunku pozyskiwania młodych, wybitnych artystów stąd w zespole znalazł się wokalista - Paweł Kowalaczyk. - Stykanie się z młodością przy pracy odmładza mnie - mówił Lipko.

Romuald Lipko Mam taki plan, trudny plan, żeby pobudzić w społeczeństwie chęć posiadania własnych pastorałek. Żeby Boże Narodzenie nie było okresem przeboju zespołu Wham. Polskie dzieci pod choinką powinny słuchać polskich piosenek

- Do każdego projektu podchodzę ambitnie i jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony przez Romualda do współpracy,  i że specjalnie dla mnie została napisana jedna z pastorałek - dziękował Paweł Kowalczyk, który na płycie śpiewa i jest jej wydawcą.

Za zaproszenie do wspólnego nagrania dziękowała także Izabela Trojanowska - Bardzo się cieszę, że "Bethowen polskiego rocka" zebrał swoje pastorałki na jednej płycie i że na niej śpiewam -mówila Trojanowska, która napisała też tekst do jednego utworu pt. "Kolędy od dobrych serc".


okladka płyty
romuald-lipko-pastoralki-280.jpg

Kowalczyk i Lipko pracują teraz nad letnią trasą "Romuald Lipko - złote przeboje". Dopracowany jest jest repertuar i i umówieni artyści m.in. Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk, Ewa Szlachcic. Więcej szczegółów w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Izabela Trojanowska (piosenkarka), Romuald Lipko (kompozytor, autor tekstów, muzyk),  Paweł Kowalczyk (piosenkarz)

Data emisji: 6.12.2016 r.

Godzina emisji: 13.38

ab/mg

Czytaj także

Urodzinowe życzenia dla Urszuli Sipińskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:22
- Bałam się tego tekstu, bo wszystko, co jest związane w tekstach z naszą mamą, tatą, dziećmi czy psem, porusza się na granicy kiczu. Dlatego zastanawiałam się, czy nagrywać tę piosenkę - wyznała Urszula Sipińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienna dziewczyna - Joanna Dark śpiewa Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:00
- Jest taka piękna piosenka mistrza Młynarskiego "Podchodzą mnie wolne numery" . Jestem blisko tej piosenki, najczęściej gdy usiłuję ustalić listę utworów na występ. Wtedy muszę sobie na czerwono zaznaczać te bardziej żywiołowe, by mi publiczność nie usnęła - mówiła Joanna Dark, zapraszając na koncert.
rozwiń zwiń