Krzysztof Krawczyk powraca w doborowym towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 20:23
- Piosenka z Kasią Nosowską jest bardzo tkliwa i romantyczna, a z Maciejem Maleńczukiem bardzo męska - opowiada w radiowej Jedynce o płycie "Duety" Krzysztof Krawczyk.
Audio
  • Krzysztof Krawczyk opowiada o swoim najnowszym albumie "Duety" (Muzyczna Jedynka)

Kasia Nosowska, Maciej Maleńczuk, Ania Dąbrowska, Muniek Staszczyk, Edyta Bartosiewicz, Andrzej Piaseczny to tylko niektóre z osób, z którymi Krzysztof Krawczyk nagrał bardzo różnorodny album "Duety". - Oni są wszyscy różni i to ja musiałem się dostosować do nich i znaleźć klucz do każdej z piosenek. Jak znaleźć klucz do miłosnego duetu z młodziutką dziewczyną Kasią Nosowską, podczas gdy ja mam 70 lat? - opowiada Krzysztof Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk Oni są wszyscy różni i to ja musiałem się dostosować do nich i znaleźć klucz do każdej z piosenek

Zupełnie inny charakter ma piosenka, która powstała w duecie z Maćkiem Maleńczukiem. "Faceci po latach" - mówi o niej prowadzący Piotr Sztompke, a Krzysztof Krawczyk dodaje, że jest to jednocześnie kpina, kabaret i autoironia. - Maciek śpiewa o wszystkich swoich przygodach, które opisał w książce "Chlałem, ćpałem i przetrwałem", a ja o swoich podróżach. Jest to stylowy utwór i strasznie naigrywający się z takich mężczyzn jak my, którzy mają swoje tabletki i się znają na wszystkim - śmieje się piosenkarz.

Paweł Sztompke i Krzysztof Krawczyk, fot. Wojciech Kusiński/ PR Paweł Sztompke i Krzysztof Krawczyk, fot. Wojciech Kusiński/ PR

Jaki pomysł na nową płytę Krzysztofa Krawczyka mają słuchacze? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Krzysztof Krawczyk (piosenkarz, kompozytor)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 13.21

sm/pg

Czytaj także

Hey i goście na otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:45
W mieście słynnemu dzięki telewizyjnemu festiwalowi powstało muzeum poświęcone polskiej muzyce. Można tam przede wszystkim posłuchać największych hitów, ale także obejrzeć fragmenty scenografii czy stroje wykonawców występujących na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń