Jazzowa petarda na płycie i na żywo. Agnieszka Wilczyńska zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 20:09
- Utwory z albumu "Tutaj mieszkam" mają wspaniałe teksty Wojciecha Młynarskiego i są utrzymane w nastroju jazzowym - mówi w radiowej Jedynce wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska.
Audio
  • Agnieszka Wilczyńska opowiada o płycie "Mieszkam tutaj" i zaprasza na koncert (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Wilczyńska
Agnieszka WilczyńskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta "Tutaj mieszkam" Agnieszki Wilczyńskiej została nagrodzona w tym roku Fryderykiem. Jak podkreśla Paweł Sztompke, nad albumem pracowało liczne grono niezwykłych artystycznych postaci, jak np. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Korcz i Wojciech Młynarski. - Jest to wspaniały zestaw autorski osób, których sobie wymarzyłam i bardzo się cieszę, że zgodzili się podjąć temat - opowiada wokalistka.

Artystka zaprasza na magiczny wieczór 17 grudnia o 19.30 do Teatru Roma, w czasie którego zagra materiał z tej właśnie płyty. - Będzie to mniejszy skład niż na albumie i też jest to ciekawe, bo da nam inne możliwości odkrywania nowych potencjałów dźwięków - podkreśla Agnieszka Wilczyńska.

Kto zagra na koncercie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Agnieszka Wilczyńska (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 13.46

sm/pg

Czytaj także

"Wschód Piękna". Muzyka świata wśród jezior

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 15:56
20 koncertów i 100 artystów w Krainie Tysiąca Jezior. W dniach 21-25 lipca na Warmii i Mazurach odbędzie się druga edycja festiwalu muzyki świata "Wschód Piękna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roberto Gatto, rzymski jazz i perkusja w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 14:40
Ze znakomitego muzyka towarzyszącego stał się liderem. 18 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi perkusista Roberto Gatto z towarzyszeniem Alfonsa Santimone (pianino, fender rhodes) i Pierpaola Ranieri (gitara basowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń