Mieszkańcy gminy i gwiazdy polskiej muzyki na wspólnej płycie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 14:46
- Co roku, u nas w gminie Stare Bogaczowice w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny organizujemy kolędowanie. Spotykaliśmy się u nas w domu, było nas coraz więcej, stawaliśmy się jedną wielką rodzina - tak początki idei nagrania wspólnej płyty opisywał Mirek Kowalik.
Audio
  • Jeremi Przybora wciąż nieodkryty i niepoznany (Moje książki/ Jedynka)
Mirek Kowalik muzyk zespołu Raz, Dwa, Trzy
Mirek Kowalik muzyk zespołu Raz, Dwa, TrzyFoto: PAP/Paweł Kula

Projektem kierował muzyk zespołu Raz, Dwa Trzy - Mirek Kowalik . - Płyta jest dokumentacją tego, co robiliśmy do tej pory. Zagrali to mieszkańcy. Wszyscy razem ogarnialiśmy to autorsko, instrumentalnie i wokalnie. Zaśpiewali wójtowie, księża, urzędnicy i mieszkańcy. Jest to dobre i daje radość ludziom - oceniał Kowalik.

Dominika Kowalik Wszyscy w rodzinie jesteśmy muzykami. Wszyscy gramy i śpiewamy, dzięki czemu rozwijamy nasze pasje. Muzyka u nas w rodzinie jest chlebem powszednim

Oprócz tradycyjnych kolęd na płycie znalazły się autorskie utwory znanych i lubianych muzyków, które stanowią ciekawą propozycję dla świątecznych spotkań. Do współpracy przy nagraniu płyty zaproszenie przyjęli znakomici polscy muzycy: Jan Trebunia-Tutka, Zbigniew Wodecki, Darek Malejonek, Lidia Pospieszalska,  Janusz Yanina Iwański, Ernest Bryll, Jerzy Trela.

- Zbigniew Wodecki pojawił się na tej płycie zupełnie przypadkowo. Zastanawiałem się kto zaśpiewa  "Narodził się Jezus Chrystus" i podczas wspólnego z Wodeckim koncertu Raz,Dwa, Trzy złożyłem mu taką propozycję - wyznał Kowalik.


facebook_koledalka 663.jpg

W rozmowie, Mirkowi Kowalikowi towarzyszyły dzieci, które zagrały i zaśpiewały na płycie "Kolędałki". Dały próbkę śpiewu a capella. Posłuchaliśmy także kolędy w rytmie reggae. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadziła: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Goście: Mirek Kowalik, Hania Kowalik, Dominika Kowalik, Paweł Kowalik, Marek Gagaczowski, Dominika Gagaczowska

Data emisji: 22.12.2016

Godzina emisji: 13.25

ab/gs

Czytaj także

Agata Steczkowska zaprasza na dziecięcy koncert kolęd

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:00
- Zapraszamy na nasz koncert, na którym będziemy muzykować i zachęcać do wspólnego kolędowania, by przygotować się do Świąt - opowiada właścicielka fundacji Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Cerekwicka i jej ulubione kolędy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 14:10
- Wcześniej robimy dużo smakołyków i marzymy by coś zjeść, bo w mojej rodzinie jest tradycja ścisłego postu. A w czasie świąt Bożego Narodzenia mama powtarza: "jedzcie, jedzcie bo się zmarnuje". Po wigilijnej kolacji, po rozpakowaniu prezentów wspólnie kolędujemy - tak swe tradycyjne Święta opisywała Katarzyna Cerekwicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od jakich kolęd zacząć muzykowanie z dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 19:43
"Lulajże Jezuniu" nie jest dobra na początek, ale już "Pójdźmy wszyscy do stajenki" jak najbardziej. Od czego zaczynać śpiewanie kolęd z dziećmi, by zachęcić je do muzykowania? O tym rozmawiamy z Agatą Steczkowską.
rozwiń zwiń