X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Platynową płytą Marcin Wyrostek dziękuje swojej muzie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 15:52
- Znam wielu muzyków, którzy zaczynali od akordeonu, ale potem obierali inną drogę muzyczną. A ten instrument była zawsze mocno obecny w rodzinach, domach. Myślę, że akordeon to jest taka historia muzyczna w Polsce - mówił Marcin Wyrostek.
Audio
  • Marcin Wyrostek o tym,że akordeon to bardzo koncertowy instrument (Muzyczna Jedynka)
Marin Wyrostek: gdy wraz   emigrantami z Niemiec akordeon znalazł się w Argentynie, powstała specyficzna jego forma ze stroikami z mosiądzu, na której grał np. Astor Piazzola
Marin Wyrostek: gdy wraz emigrantami z Niemiec akordeon znalazł się w Argentynie, powstała specyficzna jego forma ze stroikami z mosiądzu, na której grał np. Astor Piazzola Foto: Jacek Koncecki/PR

O akordeonie Marcin Wyrostek mówi "ten instrument jest magiczny". -  Najważniejszym jego elementem jest miech: dusza i  płuca, które pompują powietrze, dzięki czemu przez cały czas trwania dźwięku, mamy nad nim kontrolę, możemy go kreować - mówił muzyk i udowodnił swe słowa grając na żywo "Libertango" Piazzoli. 

Marcin Wyrostek Akordeon nazywam potocznie "swoją drugą żoną". Z tym instrumentem spędzam wiele godzin, przytulając go, trzymając na kolanach

Artysta opowiedział o swej płycie zatytułowanej "For Alice". - Każdy utwór nawiązuje do pewnych wydarzeń w moim życiu, a dedykowana jest mojej żonie.  - W domu jest ze mnie mało pożytku. Spędzam dużo czasu w trasie, na próbach i ćwiczeniach. Ta płyta to podziękowanie dla mojej wyrozumiałej, ciepłej i pełnej wsparcia żony Alicji. Jest moją muzą i dziękuje jej za lata pielęgnacji naszego związku - wyznał muzyk.


wyrostek.jpg

Krążek "For Alice" otrzymał status platynowej płyty. Z tej okazji 8 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się gala, którą uświetni koncert Marcina Wyrostka z zespołem Tango Corazon i Orkiestry Aukso pod batutą Marka Mosia.

W audycji usłyszeliśmy też utwór z płyty "For Alice".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Wyrostek (akordeonista)

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 13.26

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Turnau przywiózł Kraków do polskich filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 20:20
- W Filharmonii Narodowej wystąpię z orkiestrą i zaproszonymi gośćmi - opowiada Grzegorz Turnau. - W pierwszej części koncertu zaprezentuję utwory z "7 widoków w drodze do Krakowa", w drugiej piosenki z pozostałych płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Strobel. Czarodziej gitary zaprasza na koncert

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:00
Koncert promujący najnowszą płytę muzyka będzie także okazją do świętowania 50-lecia pracy artystycznej Janusza Strobla. - Ciągle biegam w krótkich spodenkach i ciągle mi się wydaje, że wszystko przede mną - mówi gitarzysta. 
rozwiń zwiń