Urodziny Henryka Miśkiewicza - od klasyki do samby

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:30
Saksofonista i klarnecista wraz ze swoimi dziećmi oraz z innymi muzykami towarzyszącymi będzie obchodził 65. urodziny. Jubileuszowy występ odbędzie się 7 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Audio
  • Henryk Miśkiewicz zaprasza na swoje muzyczne urodziny (Muzyczna Jedynka)
Henryk Miśkiewicz
Henryk MiśkiewiczFoto: Wojciech Kusiński

- W pierwszej części zagram Koncert na saksofon improwizujący i wielką orkiestrę symfoniczną Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który stworzył ten utwór specjalnie dla mnie. To połączenie klasyki z jazzem - zapowiada muzyk. W drugiej części pojawi się sekcja rytmiczna. - Na basie zagra Sławomir Kurkiewicz, na bębnach - mój syn Michał Miśkiewicz, na fortepianie - Andrzej Jagodziński, na gitarze - Marek Napiórkowski, a zaśpiewa Dorota Miśkiewicz. Będzie to muzyka w stylu brazylijskim.

A jak Henryk Miśkiewicz czuje się, stojąc na scenie u boku swoich dzieci? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w nagraniu.

***

Tytuł audycji:"Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Henryk Miśkiewicz (saksofonista i klarnecista)

Data emisji: 4.01.2017

Godzina emisji: 13.30

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roberto Gatto, rzymski jazz i perkusja w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 14:40
Ze znakomitego muzyka towarzyszącego stał się liderem. 18 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi perkusista Roberto Gatto z towarzyszeniem Alfonsa Santimone (pianino, fender rhodes) i Pierpaola Ranieri (gitara basowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowa petarda na płycie i na żywo. Agnieszka Wilczyńska zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 20:09
- Utwory z albumu "Tutaj mieszkam" mają wspaniałe teksty Wojciecha Młynarskiego i są utrzymane w nastroju jazzowym - mówi w radiowej Jedynce wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolęda z nieba spada" - jazzująca pastorałka Janusza Szroma

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 14:39
- Kiedy dzwoni wielki poeta, i to poeta polskiej piosenki, Marek Gaszyński, z propozycją nagrania utworu, to jest to propozycja nie do odrzucenia - mówił w radiowej Jedynce wokalista Janusz Szrom.
rozwiń zwiń