Andrzej Piaseczny świętuje urodziny i zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 19:00
- Ta płyta powstaje w trochę niespotykany, jak dla mnie, sposób. Nie wszedłem do studia i nie zaśpiewałem wszystkiego od razu, ale śpiewam partiami do poszczególnych kompozycji - opowiada artysta. Jak zdradza, autorem muzyki do wszystkich utworów ma być Ania Dąbrowska.
Audio
  • Andrzej Piaseczny świętuje urodziny i zapowiada nową płytę (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Piaseczny  w czasie koncertu Lata z Radiem
Andrzej Piaseczny w czasie koncertu "Lata z Radiem"Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Matt Dusk koncert 663.jpg
Matt Dusk o swoich pomysłach na świąteczne piosenki

Co jest dla artysty szczególnego w koncertowaniu poza letnim sezonem? - Drobiazg, który jest bardzo cenny, to to mianowicie, że ludzie przychodzą specjalnie na moje koncerty, chcą się specjalnie ze mną spotkać, a nie mimochodem przychodząc na święto miasta czy gminy. Spotykając się z taką publicznością, można sobie pozwolić na więcej, nawet na rozmowę z publicznością, na pewnego rodzaju poczucie humoru, bo wie się, jak własna publiczność reaguje - przyznaje wokalista.  

Jakie życzenia byłyby najpiękniejsze dla Andrzeja Piasecznego świętującego w piątek urodziny? Jak artysta wspomina swój debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1992 roku? Dlaczego piosenkarz nie chce świętować jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Andrzej Piaseczny (wokalista)

Data emisji: 6.01.2017

Godzina emisji: 14.23

gs/kd

Czytaj także

Urodziny Henryka Miśkiewicza - od klasyki do samby

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:30
Saksofonista i klarnecista wraz ze swoimi dziećmi oraz z innymi muzykami towarzyszącymi będzie obchodził 65. urodziny. Jubileuszowy występ odbędzie się 7 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Krzysi Górniak - optymizm i nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 15:00
Kompozytorka i gitarzystka jazzowa zaprasza na koncert premierowy promujący jej nową płytę "Moments". Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia o 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolędy Pospieszalskich - od Lyonu po Lwów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 17:50
Rozśpiewana rodzina Pospieszalskich jest właśnie w trasie koncertowej. Muzycy przywitali Nowy Rok we francuskim Lyonie, a kolejne koncerty odbędą się w Polsce, na Ukrainie i w Austrii.
rozwiń zwiń