Pectus singlem "Iluzja" wraca do ognistego, gitarowego grania

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:08
Tomasz Szczepanik zapowiada nową, mocną w brzmieniu płytę zespołu Pectus i prezentuje singiel "Iluzja", do którego powstał niezwykle barwny teledysk.
Audio
  • Tomasz Szczapanik prezentuje singiel zapowiadający nowa płytę grupy Pectus (Muzyczna Jedynka)

Pytany przez Marcina Kusego, skąd wzięła się kolorowa symbolika wykorzystana w teledysku muzyk odpowiada: -  W pewnym sensie zatoczyliśmy krąg. Nasze dzieciństwo było bardzo piękne i kolorowe, choć nie było tabletów ani internetu, musieliśmy wymyślać sobie zabawy, organizować czas, spotykaliśmy się z przyjaciółmi. Ograniczała nas tylko wyobraźnia. Teraz obserwujemy wśród młodych ludzi pewnego rodzaju iluzję, życie w wyimaginowanym świecie, świecie nicków i hejtu. Niektórzy nie potrafią odróżnić świata realnego od cybernetycznego. Nie zgadzamy się na to, stąd tytuł "Iluzja" - tłumaczył muzyk.

pectus_1200.jpg

Tomasz Szczepanik mówił o inspiracjach muzycznych. - Porcupine Tree, Marillion, Pink Floyd -  akcenty z ich muzyki można znaleźć zarówno na naszej pierwszej, jak i drugiej płycie. Inspirujemy się najlepszymi, kochamy te gitarowe przestrzenie w muzyce U2 czy Petera Gabriela. Obiecuję, że na nowej płycie będzie bardzo gitarowo - zapewniał muzyk.

Opowiadał też o kulisach nagrywania teledysku, gdzie na planie obficie sypał się kolorowy proszek.Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Tomasz Szczepanik (Pectus)

Data emisji: 11.01.2017

Godzina emisji: 13.43

ab/mc

Czytaj także

Zespół Pectus gra już 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 14:00
Pectus świętuje swój jubileusz. Grupa 10 lat występuje i śpiewa na scenie z najwybitniejszymi polskimi wokalistkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pectus o sile muzyki i zmianach na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 21:56
- Bez względu na to, gdzie nas życie rzuci, trzeba pamiętać o naszych korzeniach i naszych najbliższych - podkreśla Tomasz Szczepanik, lider zespół Pectus.
rozwiń zwiń