X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Buffo. Pierwsza prywatna scena muzyczna ma już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:02
- Pamiętam początki. Z Januszem Stokłosą poszliśmy do starego teatru Buffo, który mieścił się na tyłach budowy hotelu Sheraton. Dokoła pełno błota, jakieś płoty ...To było takie miejsce zapomniane przez ludzi i Boga. Wyglądało jak stare, zapyziałe kino - opisywał swe wrażenia sprzed 25 lat Janusz Józefowicz.
Audio
  • Janusz Józefowicz o jubileuszu działalności Teatru Studio Buffo (Muzyczna Jedynka)
Janusz Józefowicz
Janusz JózefowiczFoto: Mateusz Malinowski/PR

Reżyser zdradził, że nie myślał wtedy, iż w tak mrocznym miejscu spędzi tak wiele lat. - Ale to miejsce miało jedną zaletę, że po prostu było, bowiem wtedy z całym zespołem zostałem wyrzucony z Teatru Dramatycznego. Musieliśmy coś robić z tą grupą młodych artystów, szkoda było tych ludzi, tego kapitału - mówił Józefowicz. Premierowym spektaklem Teatru Studio Buffo - pierwszej prywatnej muzycznej sceny w Polsce - był musical "Do grającej szafy grosik wrzuć".

Działający od ćwierć wieku Teatr Studio Buffo wychował całe pokolenie słuchaczy i grono artystów, którzy dzięki Buffo zaistnieli, jak choćby: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec czy Robert Janowski.

Gość radiowej Jedynki wspomniał o innym jubileuszu Buffo. W tym miesiącu odbędzie się setne przedstawienie "Piotrusia Pana".

- Wiele lat temu, na Broadwayu zobaczyłem spektakl "Piotruś Pan", w którym główną rolę grała 30-letnia eksmistrzyni sportu. I to było tak straszne, tak nieprawdziwe, że powiedziałem do Janusza Stokłosy, że musimy zrobić ten spektaklu u nas, bo to fantastyczna historia. Udało się nam namówić Jeremiego Przyborę do napisania przepięknego libretta. Premiera odbyła się w Teatrze Roma w 2000 roku - wspominał Józefowicz.


buffo.jpg

Jak dodał, "Buffo jest cudownym  miejscem, kameralnym teatrem piosenki. Czasem ośmielamy się realizować tu duże formy, ale duża forma wymaga przestrzeni, dlatego szukam miejsc do realizacji swych pomysłów za granicą".

Janusz Józefowicz opowiadał o swej aktywności artystycznej w Rosji, USA, Chinach, Holandii i Niemczech. Mówił też o spektaklach, które realizuje w technologii 3D. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Józefowicz (choreograf, aktor, scenarzysta, reeżyser)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 13.27

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Józefowicz: "Piotruś Pan" jest dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:14
- Sam mam 7-letnią córeczkę i wiem, że niełatwo jest znaleźć w teatrze coś ciekawego dla dzieci. Na na nasz spektakl zapraszamy również rodziców, oni też się na nim wzruszają - mówi dyrektor artystyczny Studia Buffo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybora dzieciom. "Piotruś Pan" uczy wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 17:57
- Pan Jeremi był niezwykle lapidarny, stąd jego duża rezerwa, gdy zaproponowaliśmy mu napisanie libretta do "Piotrusia Pana" - wspomina Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń